Dieta dla kobiety

kobietySkuteczność każdej diety opiera się przede wszystkim na właściwej zmianie sposobu odżywiania zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Dieta dla kobiet pozwala nie tylko zyskać atrakcyjną sylwetkę, ale także wpływa na usprawnienie funkcjonowania kobiecego organizmu i poprawę ogólnego wyglądu.

Dieta dla dziewczyny

Dieta dla kobiet pozwala zadbać o utrzymanie właściwej wagi ciała zgodnie z wskaźnikiem BMI, zapobiega osteoporozie i problemom trawiennym, usprawnia funkcjonowanie układu hormonalnego, a także wpływa na opóźnienie procesów starzenia się skóry.

Dieta bazuje na podstawowych zasadach zdrowego żywienia i wymaga:

 • Spożywania posiłków zawierających odpowiednią ilość białka, węglowodanów złożonych, zdrowych tłuszczów oraz błonnika pokarmowego
 • Uwzględnienia w codziennym menu 5 porcji warzyw i owoców
 • Ograniczeniu spożywania soli, białego cukru, oraz węglowodanów prostych
 • Picia minimum 2 litrów niegazowanej wody mineralnej dziennie
 • Spożywania 5 posiłków o stałych porach

Diety dla kobiet

Odpowiednio zbilansowana pod względem zawartości składników odżywczych dieta dla dziewczyn pomaga usprawnić funkcjonowanie całego organizmu, redukuje niedoskonałości cery, wzmacnia włosy i paznokcie oraz dodaje energii i poprawia samopoczucie.

Odchudzanie dla kobiet

W kobiecej diecie nie może zabraknąć:

 • Owoców cytrusowych m.in. grejpfrutów, które zawierają ogromne ilości witaminy C, minerały oraz błonnik pokarmowy i pomagają spalać nadmiar tkanki tłuszczowej
 • Nabiału będącego źródłem wapnia wzmacniającego kości i zęby
 • Naturalnych źródeł antyoksydantów redukujących wolne rodniki
 • Regulujących pracę układu hormonalnego fitoestrogenów roślinnych, które znajdują się m.in. w soi
 • Chudego mięsa, ryb oraz owoców morza
 • Źródeł naturalnego żelaza chroniącego przed anemią

Dieta redukcyjna dla dziewczyny

Dieta dla kobiety powinna być modyfikowana wraz z upływem lat ze względu na zmienne zapotrzebowanie kobiecego organizmu na składniki odżywcze. Niezależnie od wieku musi opierać się na spożywaniu naturalnych i świeżych produktów, unikaniu śmieciowego jedzenia, które wpływa m.in. na pogorszenie wyglądu skóry i magazynowanie tkanki tłuszczowej, ograniczeniu spożywania zatrzymującej wodę w organizmie soli oraz codziennej aktywności fizycznej, która pozwala zadbać o układ krążenia, ogranicza ryzyko wystąpienia żylaków i zakrzepicy żylnej, a także pomaga zyskać piękną sylwetkę.


Dieta dla młodych kobiet – Kobiety w wieku rozrodczym potrzebują przede wszystkim dużych ilości żelaza, kwasu foliowego, witamin z grupy B, a także podstawowych minerałów, które wraz z witaminami zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Zdrowa dieta w młodym wieku pozwala nie tylko zadbać o wygląd, ale także zapewnia odpowiednie odżywienie organizmu, które decyduje m.in. o płodności i późniejszym przebiegu ewentualnej ciąży.

Dieta po 40

Dieta w okresie przekwitania – Kobiety dojrzałe, które wchodzą w okres menopauzy powinny włączyć do codziennego menu źródła wapnia i przyśpieszającej jego wchłanianie witaminy D, cynk, redukujące objawy menopauzy fitoestrogeny oraz bogate w antyoksydanty warzywa i owoce pomagające chronić przed wieloma chorobami, w tym nowotworami.

Może cię zaciekawić temat: Wartość odżywcza banana

Odchudzanie kobiet

Dobór diety dla kobiet powinien uwzględniać nie tylko wiek, ale także styl życia. W zależności od stopnia aktywności fizycznej, wykonywanej pracy czy stanu zdrowia może zachodzić konieczność zwiększenia lub zmniejszenia ilości spożywanych składników odżywczych oraz dodatkowej suplementacji kluczowych dla zdrowia związków, które pozwalają m.in. regulować procesy metaboliczne w przypadku skłonności do nadwagi. (bieganie i odchudzanie dla kobiet)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *