Dieta grejpfrutowa efekty

dieta-grejDieta grejpfrutowa to dobry sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn oraz pozbycie się około 2 – 5 kg w 2 tygodnie. Jakie są zasady diety grejpfrutowej? Kiedy nie powinniśmy jej stosować?

Przykładowa dieta odchudzająca

Dieta ta pozwala na w miarę szybkie odchudzanie, jednak nie powinniśmy jej stosować dłużej niż przewidywane 2 tygodnie. Ten sposób odchudzania polecany jest dla osób zdrowych i w pełni sił, które nie są obciążone chorobami przewlekłymi. Jeżeli jesteśmy zmuszeni stosować jakiekolwiek leki należy sprawdzić czy zawarte w grejpfrutach flawonoidy i furanokumaryny nie wchodzą w interakcje z przyjmowanymi przez nas środkami farmakologicznymi.

Warto przeczytać także: Co trzeba jeść żeby schudnąć

Dieta grejpfrutowa jadłospis

Zakłada ona spożywanie około 1300–1700 kcal dziennie. Podczas stosowania diety należy rygorystycznie przestrzegać pór posiłków oraz ich ilości, zrezygnować z podjadania, a także pamiętać o ćwiczeniach fizycznych, które pomogą szybciej zauważyć efekty kuracji.

Dieta grejpfrutowa przepis

Podczas stosowania diety z naszego menu musimy zrezygnować ze smażenia, spożywania tłuszczów, używania soli oraz spożywania słodyczy i innych pustych kalorii. Stosując dietę grejpfrutową należy jeść 3 posiłki główne składające się z lekkich i jak najbardziej naturalnych produktów oraz dwie przekąski w postaci owoców grejpfruta lub naturalnego soku grejpfrutowego bez cukru, najlepiej świeżo wyciskanego. Sok grejpfrutowy możemy wypijać także przed posiłkiem, dzięki czemu szybciej zaspokoimy głód i zjemy mniejszą porcję. W czasie trwania diety należy także wypijać minimum 2 litry niegazowanej wody mineralnej w ciągu dnia.

Temat, który może cię zainteresować: Domowe sposoby na celulit

Efekty stosowania – Zawarte w grejpfrutach substancje powodują szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, regulują metabolizm oraz oczyszczają organizm z toksyn, które często blokują spadek wagi, dlatego w większości przypadków dieta pozwala szybko pozbyć się kilku kilogramów

grapefruit17

Podobnie, jak w przypadku każdej diety odchudzającej ostateczne efekty uzależnione są od naszych indywidualnych skłonności, dodatkowego wspomagania kuracji ćwiczeniami i suplementami oraz sumienności w przestrzeganiu jadłospisu. Bardzo ważne po zakończeniu kuracji za pomocą grejpfrutów jest stopniowe powracanie do bardziej kalorycznego menu, co pozwoli uniknąć efektu jo jo.

Dieta grejpfrutowa opinie

Za racji poważnego wpływu małej kaloryczności posiłków na nasze zdrowie oraz problemów, jakie powodują grejpfruty podczas stosowania różnorodnych leków dietę warto skonsultować z lekarzem i poprzedzić badaniami kontrolnymi, które pomogą zdiagnozować np. anemię, która często towarzyszy osobom z nadwagą, których jadłospis składa się w większości z pustych kalorii oraz produktów wysoko przetworzonych i jest bezwzględnym wskazaniem do rezygnacji z tej kuracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *