Sprawdź, jak często można korzystać z basenów termalnych

Baseny termalne to cieszące się coraz większą popularnością miejsca relaksu, błogiego odpoczynku i aktywnego spędzania czasu z najbliższymi. Większość z nas odwiedza je tylko okazjonalnie, na przykład podczas długiego weekendu, spontanicznego wyjazdy pod Tatry czy spędzania urlopu na Podhalu. Warto bowiem wiedzieć, że to właśnie na południu znajdziemy najlepsze kompleksy termalne w Polsce.

Jeśli masz możliwość regularnego zażywania kąpieli w wodzie termalnej, to prawdopodobnie zastanawiasz się, czy nie będzie to ryzykowne dla Twojego zdrowia. Nasz artykuł rozwieje Twoje wątpliwości. Dowiedz się, jak często można korzystać z basenów termalnych.

Nie masz żadnych problemów zdrowotnych? Korzystaj z dobrodziejstwa term do woli!

Na początek przyjrzyjmy się osobom w pełni zdrowym, niemającym zdiagnozowanej żadnej choroby przewlekłej czy niepokojących objawów chorobowych. Te osoby mogą bez przeszkód korzystać z basenów termalnych i to z dużą częstotliwością – nawet kilka razy w tygodniu czy w miesiącu.

W przypadku osób zdrowych kąpiele termalne można traktować jako formę relaksu, wsparcie zdrowia psychicznego, odpoczynek, rozluźnienie mięśni, doceniając również kosmetyczne właściwości wody pozyskiwanej z głębokich pokładów ziemi (zawierającej mnóstwo minerałów, takich jak sód, krzem, siarka, wapń czy magnez).

Nawet jeśli jesteś w pełni zdrowy, warto przestrzegać kilku zasad:

  • unikaj kąpieli termalnej zaraz po obfitym posiłku czy spożyciu alkoholu,
  • nie wybieraj się na termy w dniu, w którym czujesz się gorzej, masz objawy infekcji,
  • zrezygnuj z kąpieli termalnej, jeśli dokuczają Ci nieprzyjemne objawy gastryczne.

W przypadku wątpliwości zawsze warto skonsultować się z lekarzem

To prawda, że kąpiele termalne mogą stanowić uzupełnienie terapii wielu schorzeń i warto je traktować jako przyjemny zabieg prozdrowotny. Z drugiej jednak strony osoby chorujące przewlekle powinny najpierw skonsultować pomysł wybrania się na termy ze swoim lekarzem, a już zwłaszcza wtedy, gdy planują regularnie zażywać kąpieli w naturalnie cieplej i wysoko zmineralizowanej wodzie.

Szczególnie dotyczy to osób mających choroby układu sercowo-naczyniowego. Lekarz z pewnością udzieli Ci porady w zakresie optymalnej częstotliwości wizyt na termach.

Przeciwwskazania do korzystania z kąpieli termalnych

Z kąpieli termalnych powinny zrezygnować osoby z aktywną gruźlicą, ostrymi infekcjami wirusowymi, nasilonymi objawami choroby reumatycznej, zakażeniami skórnymi (w tym grzybicą) oraz osoby przechodzące leczenie nowotworowe.

Chodzi tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwo osób korzystających z basenów termalnych, a także o komfort gości, którzy z powodu np. poważnej infekcji nie mogliby w pełni skupić się odpoczynku podczas kąpieli w ciepłej, wysoko zmineralizowanej wodzie termalnej.

Więcej o tym, jak często można korzystać z basenów termalnych, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/jak-czesto-mozna-korzystac-z-basenow-termalnych.

Które baseny termalne wybrać?

Naszą rekomendację mają Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, czyli jeden z najnowocześniejszych w Polsce kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną.

Obiekt w Bukowinie wyróżnia się bardzo dobrą jakością wody, która jest pozyskiwana z prywatnego ujęcia na głębokości 2400 metrów, a jej temperatura na wypływie wynosi 64,5 stopnia Celsjusza. Jest to woda siarczanowo-sodowo-wapniowa, siarczkowa i fluorkowa, o ogólnej mineralizacji wynoszącej 1593,2 mg/dm3.

Termy BUKOVINA to miejsce relaksu i rozrywki dla osób w każdym wieku. Z myślą o najmłodszych gościach termy przygotowały strefę Dzieci i Młodzieży ze zjeżdżalniami i siatką do wspinaczki wodnej. Dorośli docenią strefę relaksu z saunami suchymi, łaźniami parowymi, kabinami na podczerwień czy Lakonium (specjalna sauna łącząca cechy sauny suchej i mokrej). Warto również odwiedzić strefę zabiegową Wellness BUKOVINA, w której można skorzystać z profesjonalnych zabiegów odnowy biologicznej czy masaży.

Z pełną mapą atrakcji Term BUKOVINA zapoznasz się na stronie internetowej obiektu https://www.termybukovina.pl/.