Niskie libido u kobiety

niskie libido kobietyPoziom libido odzwierciedla naszą ochotę na seks i jest różny w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. Co zrobić, gdy nagle przestajemy czerpać radość ze zbliżenia, a kontakty seksualne z ukochanym partnerem przestają być dla nas przyjemne?

Brak ochoty na współżycie u kobiet

Okazjonalny spadek ochoty na seks nie musi być niczym niepokojącym, ale jeżeli pojawia się nagle i trwa przez dłuższy czas może sugerować, że w naszym ciele lub psychice dzieje się coś niepokojącego.

Dlaczego tracimy ochotę na seks?

W męskiej części społeczeństwa funkcjonują różne legendy na temat kobiecych wymówek w celu uniknięcia zbliżenia. Ciągły ból głowy, zmęczenie oraz inne powody rezygnacji z seksu mogą być wynikiem różnorodnych czynników i zawsze powinniśmy poszukać ich przyczyny.

Przeczytaj także: Brak orgazmu podczas stosunku

Niskie libido u kobiet może być związane z czynnikami biologicznymi np. chorobami układu rozrodczego, zaburzeniami hormonalnymi, z dyskomfortem i bólem podczas stosunku oraz przemęczeniem, przepracowaniem lub nadmiernym stresem. Zdarza się także, że kobiety unikają zbliżenia z powodów emocjonalnych i często jest to podstawowy powód obniżonego libido, z którym trudno poradzić sobie bez pomocy psychologa lub seksuologa. Zatajone urazy, problemy w związku lub przykre doświadczenia z przeszłości powodują, że po okresie euforii w początkowej fazie znajomości następuje nagłe oziębienie stosunków pomiędzy kobietą i mężczyzną.

Jak zwiększyć potencję

Oziębłość u kobiet bardzo często związana jest także z pewnymi przekonaniami wyniesionymi z domu – traktowanie seksu, jako obowiązku, zaspokajanie tylko potrzeb mężczyzny czy wpojone przekonanie, że seks jest czymś złym i niemoralnym powodują, że kobieta może z czasem stracić ochotę na zbliżenie nawet, jeżeli kocha swojego partnera.

Warto również przeczytać: Tabletki na powiększenie biustu ranking

Brak seksu wpływa negatywnie na nasze relacje, dlatego nigdy nie powinniśmy bagatelizować problemu, a zmuszanie się do zbliżenia i udawanie satysfakcji z seksu może dodatkowo wpłynąć na późniejsze związki. Jak, więc radzić sobie z brakiem ochoty na seks i oziębłością? Przede wszystkim konieczna jest wizyta u ginekologa, który zdiagnozuje ewentualne choroby mogące być przyczyną spadku libido oraz pokieruje dalej naszymi krokami. W przypadku braku podłoża chorobowego i podejrzenia problemów natury emocjonalnej należy udać się do psychoterapeuty lub seksuologa i poszukać przyczyny braku ochoty na seks w naszej głowie.

nie-chce

Brak współżycia

Obniżona ochota na seks może być także wynikiem wypalenia związku, nudy w łóżku i rutyny. W takim przypadku warto wraz z partnerem poszukać sposobu na uatrakcyjnienie stosunków oraz odbudowanie więzi łączących dotychczas dwoje ludzi. Czasami wystarczy odrobina pracy nad związkiem, aby kobieta na nowo odczuwała pociąg seksualny i cieszyła się bliskością partnera bez konieczności zmuszania się do stosunku.

Na potencje dla pań

Dobrym sposobem na podniesienie poziomu kobiecego libido jest także stosowanie tabletek wzmagających ochotę na seks jak Femmax wiagra dla kobiet, które mogą być szczególnie pomocne w przypadku oziębłości spowodowanej przemęczeniem i stresem. Na rynku znajdziemy bezpieczne i naturalne tabletki na potencję dla kobiet, które chcą na nowo czerpać radość z seksu.

Warto zapoznać się także z tematem: Pieczenie swędzenie pochwy

Zwiększony popęd seksualny oraz odciążenie psychiki wynikające ze stosowania suplementów może pomóc pokonać nie tylko brak ochoty na seks, ale także kłopoty w związku, co ma niebagatelny wpływ na dalsze relacje pomiędzy partnerami i leczenie ewentualnych zaburzeń psychicznych lub dolegliwości biologicznych, które powodują oziębłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *