Dieta garstkowa efekty

dieta garstkowaSzukając diety, która nie powoduje wielkich szkód w naszym organizmie oraz pozwala cieszyć się jedzeniem różnorodnych pokarmów warto przetestować dietę garstkową. Ten plan odchudzania pozwala szybko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wpływa na brak efektu jo jo po zakończeniu kuracji.

Jak stosować dietę garstkową?

Główną zasadą podczas stosowania diety garstkowej jest zwiększenie ilości posiłków przy jednoczesnym zmniejszeniu spożywanych porcji. Dzięki tej zasadzie możemy uniknąć nieprzyjemnego uczucia głodu i utrzymać stały poziom cukru we krwi, co zapobiega nagłej ochocie na słodycze i uczuciu zmęczenia. Dieta garstkowa zakłada także spożywanie tylko takiej ilości danego pokarmu, który mieści się w dłoni przystępującego do kuracji.

Przeczytaj także: Co trzeba jeść żeby schudnąć

W czasie stosowania diety możemy spożywać m.in.:

  • Produkty pełnoziarniste – pieczywo, kasze, ciemny ryż i makaron
  • Nabiał
  • Chude mięso i ryby
  • Warzywa oraz owoce

Dieta garstkowa. 140 przepisów na zdrowie

Warto zadbać także o dostateczną ilość błonnika pokarmowego spożywanego podczas stosowania kuracji oraz pamiętać o piciu wody mineralnej w ilości ok. 2 litrów dziennie. Błonnik pokarmowy oraz woda mineralna powodują szybsze zaspokojenie głodu, usprawniają trawienie i pomagają pozbyć się z organizmu szkodliwych dla zdrowia toksyn.

Temat, który może cię zainteresować: Domowe sposoby na celulit

Dieta garstkowa przepisy

Pewnym mankamentem diety garstowej jest jej dość nieprzewidywalny efekt końcowy, gdyż nie posiada ona z góry wytyczonego jadłospisu i możemy dowolnie komponować posiłki na zasadzie udziału w każdym daniu podstawowych składników odżywczych oraz odpowiedniej dawki kalorii.

Każdy posiłek w diecie powinien składać się z 50 – 70% wartościowych węglowodanów złożonych oraz 15 – 25% tłuszczu i białka. W czasie diety należy spożywać 5 posiłków na dobę w stałych odstępach czasowych, które wynoszą 3 godziny. Duża dowolność pod względem doboru produktów spożywczych może powodować znaczne rozbieżności w ilości utraconych kilogramów przez poszczególne osoby.

Warto się zapoznać także: Mam grube nogi

Dieta garstkowa efekty

Dieta ta to plan odchudzania dla osób posiadających dużą wiedzę na temat zawartości witamin i minerałów oraz kluczowych składników odżywczych w danym pokarmie. Przeprowadzona w sposób nieumiejętny może spowodować liczne niedobory, a jej efekty będą dalece odbiegać od naszych oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *