Przebarwienia skóry twarzy

przebarwieniaBrązowe plamy na twarzy przyczyny? W zasadzie to każdy boryka się z jakimiś niedoskonałościami skóry twarzy. Jeden ma piegi, drugi narzeka na tak zwane plamy soczewicowate, a tak naprawdę są też inne przebarwienia jak na przykład melasma, melanoza Riehla i odczyny fototoksyczne. Na szczęście dziś każdy kto ma taki problem, może łatwo i skutecznie go zlikwidować.

Przebarwienia na twarzy przyczyny

Chcąc usunąć wszelkiego rodzaju przebarwienia, najlepiej wybrać się do specjalistycznego gabinetu. Zanim jednak zostanie rozpoczęte leczenie, specjalista wykonuje badanie przy zastosowaniu lampy Wooda. Niektórych przebarwień niestety nie da się całkowicie usunąć. Wtedy specjaliści wykonują zabiegi, które mają na celu rozjaśnienie ich. Tym sposobem po prostu są mniej widoczne.

Temat, który może cię zainteresować: Ćwiczenia na odchudzanie w domu


Wybielanie przebarwień na twarzy

czerwoneJedną z metod przebarwienia skóry na twarzy jest leczenie powierzchniowe. Polega ono na stosowaniu specjalnych środków wybielających. Takim specyfikiem jest na przykład hydrochinon. Bardzo dobrze radzi sobie z wybieleniem świeżo pojawiających się przebarwień. Jednak na efekty trzeba poczekać kilka tygodni. Należy w tym przypadku mieć jednak w świadomości fakt, iż takie działanie może przyczynić się jednocześnie do powstania odbarwień skóry wokół przebarwienia.

Warto przeczytać również: Czym powiększyć usta

Przebarwienia na twarzy od słońca?

Jeżeli problem dotyczy większych zmian barwnikowych, stosuje się leczenie głębokie. W tym przypadku skuteczny może być peeling chemiczny. Wówczas złuszcza się naskórek przy zastosowaniu kwasu glikolowego, trójchlorooctowego albo kojowego. Kwas glikolowy wpływa na minimalizację pigmentacji naskórka i automatycznie stymuluje rozwój nieuszkodzonych komórek.


Brązowe przebarwienia na twarzy

plamyCo na przebarwienia skóry? Wśród metod leczenia przebarwień znajdujących się na skórze twarzy czy to na policzkach czy tęż na czole, jest także mikrodermabrazja. Zabieg ten polega na mechanicznym usuwaniu naskórka przy użyciu specjalistycznych tarcz ściernych. Taki zabieg na ogół wykonują dermatolodzy. Jeżeli problem dotyczy plam soczewicowych, stosuje się krioterapię. Wówczas wykonuje się punktowe zamrażanie albo natrysk tak zwanym ciekłym azotem.

Temat z innej kategorii: Łysienie androgenowe objawy

Plama na twarzy

Niestety w tym przypadku zabieg kończy się wycinaniem naskórka z przebarwieniami. Metoda jest skuteczna, z tym że niestety mogą pozostać blizny. Daną czynnością zajmuje się już lekarz.

Jeden komentarz do “Przebarwienia skóry twarzy

  • 4 czerwca 2017 o 21:59
    Bezpośredni odnośnik

    Ja miałam zabieg o nazwie MAX G – Palomar na przebarwienia na twarzy, jest to zabieg laserem, ale na prawdę warto, po tygodniu powoli wszelkie przebarwienia zaczynają znikać. Minusem zabiegu jest cena około 600 zł

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *