Dieta haya jadłospis

ksiazkaDieta niełączenia dr haya jest jedną z chętniej stosowanych kuracji odchudzających. Na czym polega? Czy pomoże zdrowo i szybko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Dieta rozdzielna jadłospis

Dieta Haya nie jest trudna do przeprowadzenia nawet dla osób o znikomej wiedzy na temat zdrowego żywienia. Ten sposób odchudzania polega na odpowiednim łączeniu produktów żywnościowych, co pozwala znacznie usprawnić pracę układu trawiennego i zapobiega odkładaniu się nadmiaru kalorii w postaci tkanki tłuszczowej.

Z tej samej kategorii: Dieta z błonnikiem

Osoby chcące stosować ten rodzaj diety powinny na początku zapoznać się z jej najważniejsza zasadą, która dotyczy unikania łączenia białek i węglowodanów w trakcie jednego posiłku. Ułatwieniem podczas stosowania diety Haya jest jasny podział żywności na 4 grupy, dzięki czemu możemy swobodnie komponować posiłki i nie popełniamy błędów wpływających na pogorszenie efektów stosowania kuracji.

Dieta dr haya jadłospis – Ten plan odchudzania zakłada podział żywności na produkty białkowe, węglowodany, pokarmy neutralne oraz dodatki. Do poszczególnych grup pokarmów zaliczamy:

  • Grupa węglowodanów – pieczywo, zboża, kasze, makarony, mąka, ziemniaki, skrobia ziemniaczana, słodkie jabłka i gruszki, miód
  • Grupa białek – gotowane mięsa, wędliny oraz ryby, wyroby sojowe, owoce cytrusowe, owoce jagodowe (z wyjątkiem czarnych jagód), jajka, żółte sery (z wyjątkiem serów wędzonych), mleko, owoce egzotyczne (z wyjątkiem bananów, fig oraz daktyli), kwaśne jabłka i gruszki, winogrona oraz napoje
  • Grupa neutralna – tłuszcze, przetwory mleczne np. maślanka, kefir, śmietana, ser biały, warzywa, kiełki i zarodki, grzyby, wędzone, surowe oraz marynowane ryby, mięso i sery
  • Grupa dodatków – zioła, przyprawy, bulion warzywny, pestki i orzechy, herbaty ziołowe, żółtko jaj

przepis

Podczas stosowania diety należy pamiętać o rozdzielnym spożywaniu produktów z grupy węglowodanów i białek, które możemy dowolnie łączyć z grupą neutralną oraz dodatkami.

Zapoznaj się także z tematem: Detoksykacja organizmu domowe sposoby

Dieta haya przepisy

Podstawową zasadą podczas stosowania diety Haya jest przestrzeganie rozdzielnego spożywania węglowodanów i białek, jednak chcąc stosować tą dietę musimy także pamiętać o: Zrezygnowaniu ze spożywania napojów gazowanych, kawy, herbaty, alkoholu

  • Wyeliminowaniu z diety słodyczy oraz nadmiaru soli
  • Codziennych ćwiczeniach
  • Włączeniu do diety dużej ilości niegazowanej wody – minimum 2 litry na dobę
  • Spożywaniu 5 – 6 posiłków w regularnych odstępach czasu

Dieta rozdzielna opinie

Właściwie stosowana dieta rozdzielna pozwala chudnąć bez obaw o niedobory składników odżywczych oraz nie powoduje ciągłego uczucia głodu. Ten plan odchudzania szczególnie polecany jest dla osób z dużą nadwagą oraz cierpiących na choroby przewlekłe np. cukrzycę, nadciśnienie, choroby serca, żołądka i nerek, jak również nerwicowców i kobiet w okresie menopauzy.

Podobny temat: Co trzeba jeść żeby schudnąć

Dieta Haya pozwala znacznie zredukować wagę bez wielkich wyrzeczeń w postaci rezygnacji ze spożywania smacznych i różnorodnych posiłków, co dodatkowo podnosi jej atrakcyjność i decyduje o dużej popularności wśród osób chcących pozbyć się nadmiaru kilogramów. Właściwe komponowanie posiłków zgodnie z zasadami diety pozwala znacznie usprawnić metabolizm, oczyścić organizm z toksyn oraz sprawia, że mamy więcej energii, przez co możemy cieszyć się nie tylko zauważalną utratą wagi, ale także znacznie lepszym samopoczuciem.

Dieta rozdzielna efekty

Układanie jadłospisu w diecie Haya może początkowo sprawiać pewne trudności podczas wyboru produktów żywnościowych składających się z kilku składników. Ten sposób odchudzania nie przypadnie na pewno do gustu zwolennikom tradycyjnej kuchni polskiej, gdyż zabrania spożywania mięsa w towarzystwie ziemniaków, kasz i makaronów oraz łączenia pieczywa z gotowanymi wędlinami, co powoduje rezygnację z tradycyjnych kanapek.

Jeden komentarz do “Dieta haya jadłospis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *