Jak usunąć cienie pod oczami?

Jak usunąć cienie pod oczami? Podkowy pod oczami to problem nie tylko dojrzałych kobiet. Bardzo często pojawiają się już w okresie dorastania i towarzyszą nam na każdym etapie życia. Jak pozbyć się niedoskonałości i zadbać o piękny wygląd?

Podpuchnięte oczy worki pod oczami

Podkrążone oczy najczęściej stanowią jedynie problem kosmetyczny, jednak gdy towarzyszą im inne objawy np. senność, chroniczne zmęczenie, bóle głowy, czy brzucha, warto skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć ewentualne niedobory żelaza, zaburzenia w funkcjonowaniu nerek i wątroby, czy alergię.

Przeczytaj także: Postacie kliniczne boreliozy i wskazana profilaktyka

Warto odróżnić sińce pod oczami od tzw. worków pod oczami. W przypadku sińców nie ma widocznej opuchlizny, a skóra pod oczami jest sprężysta.  Obrzęki pod oczami to całkiem coś innego – w tym przypadku skóra staje się opuchnięta, może nieestetycznie obwisać i jest wyraźnie zwiotczała.

Sińce pod oczami u dziecka

W szczególności niepokojem napawają podkrążone oczy u dziecka, jednak i w przypadku najmłodszych, najczęściej sińce pod oczami nie zwiastują choroby, a są jedynie związane z tym, że dzieci posiadają znacznie cieńszą skórę, więc naczynia krwionośne są u nich znacznie bardziej widoczne. Nie oznacza to, że podkrążone oczy należy lekceważyć – w przypadku dzieci warto wykonać podstawowe badania dla tzw. świętego spokoju, aby wykluczyć anemię, pasożyty czy alergię, nawet jak dziecko dobrze się czuje i nie ma żadnych objawów chorobowych.

Może Cię zainteresować: Tabletki hamujące apetyt

Podkrążone oczy przyczyny objawy

Jeżeli wykluczymy podłoże chorobowe, najpewniej podkrążone oczy są wynikiem:

  • nieodpowiedniej ilości snu – warto przyjrzeć się swoim nawykom oraz zastanowić się, czy naprawdę sen pozwala nam się zregenerować, gdyż może się okazać, że zbyt wysoka temperatura w sypialni, niska wilgotność powietrza, czy zły materac utrudniają spokojny sen i są przyczyną nieestetycznych sińców pod oczami,
  • stresu – stres to wróg całego organizmu i bardzo często objawia się właśnie zasinieniem pod oczami,
  • stosowania nieodpowiednio skomponowanej diety – brak podstawowych składników odżywczych to także często przyczyna pojawienia się sińców pod oczami; warto zwrócić uwagę na ilość cukru, tłuszczu i białka w codziennym menu,
  • odwodnienia – odwodnienie zdarza się znacznie częściej, niż się nam wydaje; jeżeli chcesz go uniknąć, pij około 2 litrów wody mineralnej każdego dnia, a zauważysz sporą różnicę w wyglądzie Twojej skóry,
  • palenia papierosów lub przebywania w zadymionych pomieszczeniach,
  • picia zbyt dużej ilości kawy, czarnej herbaty oraz napojów z kofeiną.

Z losowo wybranej kategorii: Proteiny co to jest?

Domowe sposoby na podkrążone oczy

Jakie są domowe sposoby na podkrążone oczy? Jeżeli zastanawiasz się, jak usunąć cienie pod oczami, to mamy dla Ciebie kilka rad. Przede wszystkim podkrążone sine oczy ukryjesz pod odpowiednim makijażem… jest to jednak tylko maskowanie tego defektu kosmetycznego, dlatego zadbaj o częste wykonywanie poniższych zabiegów pielęgnacyjnych, które pomogą zadbać o stan i koloryt skóry pod oczami.

Skuteczny sposób na cienie pod oczami:

  • domowe maseczki z zielonego ogórka,
  • okłady z ziół np. z ziela świetlika, rumianku, lub natki pietruszki,
  • zimne okłady np. z pokruszonej i zawiniętej w gazę kostki lodu,
  • okłady z czarnej herbaty, która doskonale redukuje obrzęki,
  • stosowanie na skórę maści nagietkowej i maści z arniki,
  • delikatne oklepywanie opuszkami palców skóry pod oczami – zabieg ten usprawnia krążenie i pomaga pozbyć się niedoskonałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *