Problemy z seksem u mężczyzn

brak-ochoty-na-seksSeks jest nieodzowną częścią naszego życia, jednak coraz częściej zmagamy się z różnymi zaburzeniami w tym obszarze. Zmiana myślenia oraz większa otwartość w mówieniu o różnorodnych zaburzeniach seksualnych sprawia, że temat oziębłości u kobiet, problemów z osiągnięciem orgazmu czy impotencją lub przedwczesnym wytryskiem nie jest już tematem wstydliwym i możemy znaleźć wiele informacji z tego obszaru. Jak leczyć zaburzenia i dysfunkcje seksualne?

Problemy mężczyzn z seksem


 

na problemy

Przeczytaj także: Mały penis pozycje

Dysfunkcje seksualne najczęściej wynikają z problemów w sferze psychicznej, których bezpośrednią przyczyną mogą być m.in.:

  • Stres, przemęczenie i przepracowanie
  • Nałogi m.in. palenie papierosów, alkohol oraz narkotyki i dopalacze
  • Choroby przewlekłe m.in. cukrzyca i otyłość
  • Wpojone w okresie dorastania przekonania i ramy kulturowo – religijne
  • Traumy np. gwałt lub molestowanie oraz upokorzenia doznane we wcześniejszych związkach
  • Obawa przed zajściem w ciążę

Wiele zaburzeń seksualnych ma swoje podłoże w powyższych czynnikach i często trudno samodzielnie określić, dlaczego nagle przestajemy odczuwać przyjemność ze zbliżenia i seks staje się dla nas mało ważny. Jeżeli zauważymy u siebie pierwsze objawy obniżonego libido, braku ochoty na seks, zaburzeń erekcji lub przestaniemy odczuwać przyjemność podczas stosunku najlepiej nie czekać i od razu postarać się znaleźć przyczynę problemu oraz zacząć go leczyć odwiedzając ginekologa, seksuologa lub psychoterapeutę oraz stosując suplementy wspomagające leczenie najczęstszych zaburzeń seksualnych.

Temat, który może cię zainteresować: Problem z osiągnięciem orgazmu

Zaburzenia seksualne u kobiet

Problemy związane z seksem dotykają w równym stopniu kobiety, jak i mężczyzn, jednak ta pierwsza grupa jest szczególnie podatna na czynniki emocjonalne wpływające na późniejsze czerpanie przyjemności i satysfakcji ze stosunku.

Warto zapoznać się także: Brak ochoty na współżycie przyczyny

Brak podniecenia podczas stosunku

Kobiety znacznie częściej ukrywają swoje problemy traktując seks, jako obowiązek lub udając, że przynosi im on przyjemność, co niestety wcale nie pomaga w leczeniu przypadłości. Wiele zależy od sposobu wychowania, religii, wpojonych przekonań, które rzutują na całe życie oraz stosunków pomiędzy partnerami – niedomówienia, pretensje czy obawa o zajście w ciążę są tak samo wpływają na pojawienie się zaburzeń, jak poważne traumy czy czynniki biologiczne związane z układem hormonalnym lub toczącymi się w organizmie chorobami.

Zaburzenia seksualne u mężczyzn

W przypadku męskich zaburzeń seksualnych najczęściej obserwujemy problemy ze wzwodem, trwałą lub czasową impotencję, przedwczesny wytrysk lub brak orgazmu, a powody ich występowania są bardzo podobne, jak w przypadku kobiet. U mężczyzn dodatkowo podłożem np. impotencji mogą być zaburzenia krążenia, które blokują procesy wzwodu.

Przeczytaj również: Feromony męskie opinie

Zaburzenie erekcji

Aby pozbyć się problemu związanego z zaburzeniami na tle seksualnym niezbędna jest wizyta u specjalisty, który potwierdzi lub wykluczy ewentualne choroby oraz pokieruje naszymi dalszymi krokami podczas poszukiwania przyczyny dolegliwości.

Problemy z seksem u mężczyzn – Ogromną pomocą dla osób borykających się z impotencją, brakiem ochoty na seks czy brakiem orgazmu okazują się być także suplementy pomagające pozbyć się dolegliwości i przywracające naturalne funkcje seksualne. Dzięki dobrym tabletkom nie tylko zapomnimy o dotykających nas dolegliwościach, ale także możemy wpłynąć na naszą sferę psychiczną, która jest jednym z podstawowych czynników odpowiadających za zaburzenia na tle seksualnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *