Witamina b12 na odchudzanie

B12Na co jest witamina b12? Witaminy odgrywają ogromną rolę w wielu procesach toczących się w naszym organizmie. Niedawno odkryto, że witamina B 12 pomaga szybciej pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i znacząco przyśpiesza proces odchudzania.

Co to jest witamina b12
Zdrowa dieta i ćwiczenia fizyczne to najważniejsze elementy każdej kuracji odchudzającej, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie uwzględnić w naszym menu wszystkie cenne dla zdrowia składniki odżywcze. Dlaczego tak ważne jest dostarczanie do naszego organizmu witaminy B 12 w czasie stosowania diety?

Witaminy z grupy B biorą udział w większości procesów metabolicznych. Witamina B 12 wpływa m.in. na pracę naszego układu pokarmowego, odpowiada za prawidłowe tworzenie się łańcuchów DNA, a także jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego układu nerwowego i zachowanie pięknej oraz zdrowej skóry. Dieta uboga w witaminę B 12 może przyczyniać się do powstawania różnorodnych chorób krwi np. niedokrwistości.

B12 na odchudzanie

Chcąc szybciej schudnąć warto wzbogacić swoje codzienne menu źródłami naturalnej witaminy B12 oraz suplementami o wysokim wchłanianiu. Witamina ta pomaga szybciej rozkładać spożyte tłuszcze i węglowodany, a także przyśpiesza przemianę materii i powoduje przypływ energii oraz siły niezbędnej do codziennych ćwiczeń.

Na co pomaga witamina b12? sama w sobie nie sprawi, że schudniemy bez żadnych wyrzeczeń i stosowania diety, jednak może pomóc zauważyć szybsze efekty kuracji odchudzającej. Warto pamiętać, aby przyjmować witaminę B 12 w odpowiedniej dla nas dawce i nie stosować kilku preparatów witaminowych jednocześnie – pozwoli to uniknąć ryzyka przedawkowania i wiążących się z nim konsekwencji zdrowotnych.

niedobory

Niedobór witaminy B 12

Niedobóry B12 mogą powodować szereg dolegliwości ze strony układu nerwowego, liczne zaburzenia neurologiczne, a także wpływa na procesy krwiotwórcze. Najczęstszymi objawami jej braku są:

  • Zaburzenia pamięci oraz demencja
  • Osłabienie i ciągłe zmęczenie
  • Niedokrwistość
  • Leukopatia
  • Różnego rodzaju neuropatie
  • Depresja
  • Stany zapalne dziąseł
  • Mrowienie języka

Witamina b na odchudzanie

Stosując suplementację witamin w trakcie odchudzania zapobiegamy powstawaniu niedoborów w skutek ograniczenia spożywania kalorii oraz eliminacji niektórych pokarmów z codziennego menu, jak również znacząco wpływamy na szybkość procesów metabolicznych w naszym organizmie.

Naturalną witaminę B 12 znajdziemy m.in. w mleku i przetworach mlecznych, jajkach, śledziach oraz podrobach, wątróbce – dobowe zapotrzebowanie organizmu dorosłego człowieka na witaminę B 12 wynosi około 5 mg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *