Alkohole kalorie tabela

kalorie-akohol1Doskonale wiadomo, że alkohol ma negatywny wpływ na ciało oraz zdrowie człowieka. Jednak czy możemy powiedzieć, że alkohol ma również wpływ na naszą sylwetkę? A więc, czy alkohol tuczy? Kalorie w alkoholu

Kaloryczność wódki

Prawdą jest, że alkohol to bomba kaloryczna, jednak są to puste kalorie, ze względu na to, że nasz organizm nie czerpie z alkoholu żadnych składników odżywczych, a także nie dostarcza nam niezbędnej do codziennych procesów energii.

Odchudzanie a alkohol

Na wstępie należy zaznaczyć, że alkohol nie sprzyja odchudzaniu. Podczas spożywania alkoholu, nasz organizm wstrzymuje wszelkie procesy spalania tłuszczu na rzecz obrony organizmu przed toksynami znajdującymi się w napojach alkoholowych, dlatego podczas spożywania alkoholu oraz tłustych potraw, nasz organizm jest szczególnie narażony na gromadzenie się tkanki tłuszczowej.

Kalorycnosc alkoholu

Podczas częstego spożywania alkoholu, w organizmie wytwarzane są związki ketonowe, które zmniejszają uczucie łaknienia. Przez co przyjmujemy mniej pokarmów, co powoduje faktyczne chudnięcie, jednak nie ma to dobrego wpływu na nasz organizm oraz samopoczucie.

Artykuł podobny tematycznie: Piwo Żywiec kalorie

Alkohol kalorie tabela

W zależności od rodzaju wypitego alkoholu, możemy mówić, że alkohol wspomaga odchudzanie. W przypadku piwa istnieje teoria, że ma ono właściwości odchudzające. Natomiast wiele zależy od trybu życia czy skłonności do tycia.  Dlatego nie zalecane jest stosowanie diety alkoholowej, bo w przypadku nadmiernego spożywania napojów alkoholowych, możemy się od nich uzależnić co rodzi kolejny problem.

Alkohol kaloryczność

picieO ilości kalorii w alkoholu nie decyduje sam alkohol, ale  napoje jakie z nim spożywamy. Dla przykładu, 1 kieliszek czystej wódki posiada aż 110 kcal, natomiast po połączeniu z napojami, nektarami czy słodzonymi sokami, ilość kalorii drastycznie wzrasta.

Temat, który może cię zainteresować: Schudnąć bez diety

Alkohol a kalorie

Ilość kalorii, które posiada napój alkoholowy, uzależniona jest od tego jakiego rodzaju jest to alkohol.

Wino białe kalorie
Dla przykładu tabela:

  • Koniak/rum = 130-160 kcal/ kieliszek
  • Piwo = 150/300 kcal/ butelka
  • Wino = 50/130 kcal/ kieliszek
  • Likier = 30/85 kcal/ kieliszek

Na rynku są jednak dostępne alkohole z pomniejszoną ilością kalorii. Najlepiej więc przed zakupem sprawdzić na butelce ile wybrany przez nas trunek posiada kalorii.

Butelka wina kalorie

Największą ilość kalorii pochłaniamy w drinkach, mieszając różne rodzaje i gatunki alkoholi, do których dodajemy wszelkiej maści napoje słodzone, soki czy nektary.

Kalorie z alkoholu
Kieliszek takiej mieszanki może posiadać nawet do 400 kcal, które odłożą się w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej.

Warto przeczytać także: Ile kalorii spalamy podczas spaceru

Który alkohol ma najmniej kalorii

Warto pamiętać, że nadmiernie spożywany alkohol prowadzi do systematycznego wyniszczania organizmu. O ile alkohol spożywany sporadycznie i w niewielkich ilościach wspomaga procesy trawienne czy pracę nerek, o tyle przy nadmiernym spożyciu powoduje nie dość że tycie ale i utratę zdrowia, a nawet życia. Warto pomyśleć o swoich narządach wewnętrznych, gdyż na przykład wątroba potrzebuje aż 24 godzin abstynencji, aby w pełni oczyścić się ze spożytych z alkoholem toksyn z 2 butelek piwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *