Czego nie jeść aby schudnąć

czego nie jesc zeby schudnacDieta odchudzająca wymaga od nas wielu wyrzeczeń, jednak często podchodząc do niej w sposób nieumiejętny sięgamy po produkty z pozoru niskokaloryczne, które niestety wcale nie ułatwiają nam osiągnięcia idealnej wagi. Czego nie jeść będąc na diecie? Jakich produktów spożywczych unikać podczas odchudzania?

Czego nie jeść na diecie

Czego nie jeść w czasie odchudzania?
Aby odchudzanie było naprawdę skutecznie koniecznie musimy uzbroić się w silną wolę i zrezygnować z jakichkolwiek ustępstw podczas stosowania diety. Z naszego jadłospisu musimy koniecznie wyeliminować:

  • Puste kalorie – słodycze, białą mąkę, wysoko przetworzone produkty, Fast foody, dania typu instant
  • Tłusty nabiał oraz słodzone jogurty
  • Tłuszcze zwierzęce – masło, smalec, śmietanę
  • Tłuste mięsa
  • Napoje gazowane, nektary i napoje owocowe
  • Ziemniaki
  • Biały ryż i makaron

Przeczytaj Także: Fajny prezent dla dziewczyny

Jakie produkty jeść żeby schudnąć

Z diety odchudzającej musimy także wyeliminować wszystkie produkty wpływające na spowolnienie przemiany materii oraz zaburzające pracę układu trawiennego, potrawy smażone, sosy, wyroby cukiernicze. Bardzo ważne jest również usunięcie z jadłospisu słonych przekąsek, dań typu Light oraz innych z pozoru dietetycznych, a zawierających sporo tłuszczu i cukru produktów jak np. płatki śniadaniowe kuszące nas zawartością pełnego ziarna i błonnika pokarmowego, a tak naprawdę zawierające masę sztucznych dodatków i ukrytych kalorii.

Co nie jeść żeby schudnąć

Zdrowa, odchudzająca dieta wcale nie musi być uboga w składniki odżywcze i niesmaczna. Komponując posiłki na bazie warzyw, chudego mięsa, brązowego ryżu, ciemnych makaronów, pełnoziarnistego pieczywa, kasz oraz owoców będziemy cieszyć się spożywaniem smacznych, zdrowych i pełnych wartości odżywczych dań, które dodatkowo usprawnią nasza przemianę materii i przyczynią się do szybszego odchudzania.

Warto przeczytać także temat: Domowe sposoby na celulit

Dlaczego nie mogę schudnąć? Takie pytanie często zadajemy sobie w czasie odchudzania i po zakończeniu diety, kiedy natychmiast zauważamy efekt jo jo. Najczęściej powodem takiego stanu rzeczy jest szybki powrót do starych nawyków żywieniowych oraz sięganie po małe, ale wyrządzające sporo szkód przekąski – batonik, chipsy, kawałek pizzy czy słodki napój szybko zostaną przetworzone w tkankę tłuszczową i dodatkowo nie zabiją naszego głodu, przez co zaraz sięgniemy po kolejny posiłek.

Dieta co jeść żeby schudnąć

Chcesz schudnąć – zmień nawyki – Podstawą skutecznej diety odchudzającej jest także zamiana nawyków żywieniowych. Aby efektywnie chudnąc powinniśmy zjadać 5 posiłków w ciągu dnia, pamiętać o spożywaniu wartościowego śniadania, które zapewni energię do normalnego funkcjonowania i zapobiegnie napadom głodu i ochoty na słodycze oraz pić minimum 2 litry niegazowanej wody mineralnej dziennie. Wspomaganiem zdrowej diety będzie także stosowanie zapobiegających efektowi jo jo, odżywiających nasz organizm oraz przyśpieszających spalanie tkanki tłuszczowej naturalnych suplementów odchudzających.

Co należy jeść aby schudnąć

Aby uniknąć różnorodnych pułapek w trakcie odchudzania powinniśmy spożywać jak najbardziej naturalną żywność oraz czytać etykiety kupowanych produktów. Czasami z pozoru niewinny składnik naszej diety jest źródłem cukru, tłuszczu oraz innych utrudniających odchudzanie związków, o których zwykle nie mamy pojęcia np. słodzików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *