Odchudzanie a alkohol

piwkoPiwo często traktujemy, jak normalny napój i nie zważamy na zawarte w nim procenty oraz składniki mogące powodować przybieranie na wadze tzw. brzuch piwosza. Piwo na odchudzanie?

Czy piwo ma kalorie

Dzisiejsze piwo w niczym nie przypomina napoju warzonego z naturalnych składników w tradycyjnych browarach. Większość, zwłaszcza tanich trunków, produkowana jest z dodatkiem sztucznych substancji oraz półproduktów w proszku, co znacznie obniża walory odżywcze piwa oraz wpływa na jego szkodliwość dla naszego zdrowia.

Temat z innej kategorii: Ćwiczenia na odchudzanie w domu

Czy piwo tuczy?

Piwo jak najbardziej może przyczyniać się do powstawania otyłości, zwłaszcza w okolicy brzucha – otyłość brzuszna. Kaloryczność napoju jest uzależniona od jego rodzaju oraz użytych do produkcji składników. Najmniej kaloryczne są trunki niepasteryzowane, które posiadają krótki termin ważności i są produkowane z zachowaniem tradycyjnych receptur. Tego typu piwo posiada najwięcej wartości odżywczych i wypijane raz na jakiś czas nie powinno w niekorzystny sposób odbijać się na wyglądzie naszej sylwetki.

Temat, który może cię zaciekawić: Co jeść na kolacje na diecie

Piwo a odchudzanie

Na temat wpływu piwa na wygląd naszej sylwetki powstało wiele teorii. Jedne przekonują, że piwo przyspiesza przemianę materii oraz wpływa na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, a inne dowodzą negatywnego wpływu tego napoju na naszą wagę. Tak naprawdę wiele zależy od naszych indywidualnych skłonności do tycia, trybu życia oraz okoliczności, w których piwo spożywamy.

ktory-alkohol-ile-ma-kalorii

Dlaczego piwo tuczy

Piwo bardzo często towarzyszy nam podczas delektowania się tłustymi daniami z grilla, rodzinnych spotkań przy ognisku i pieczonej kiełbasce oraz wieczorów przed telewizorem, co powoduje, że oprócz kalorii z piwa pochłaniamy także energię z innych źródeł, której nie jesteśmy w stanie spożytkować i magazynujemy nadmiar kalorii w postaci zbędnej tkanki tłuszczowej.

Składniki piwa

Wartości odżywcze i kalorie piwa – Dobrej jakości piwo posiada liczne wartości odżywcze i jest często polecane przy kamicy nerkowej i innych schorzeniach układu moczowego. W piwie znajdziemy m.in. witaminy z grupy B, sod, potas, wapń, fosfor oraz magnez. Reasumując piwo nie jest tak szkodliwe, jak mogłoby się wydawać i może być czasami pomocne, jednak warto pamiętać, że zawarty w nim alkohol działa silnie uzależniająco oraz niekorzystnie wpływa na nasz układ nerwowy i wątrobę.


czy_piwo_jest_zdrowePiwo pite z umiarem i bez dodatków typu chipsy, paluszki, pizza czy inna tuczące dania nie powinno bardzo widocznie wpłynąć na wygląd naszej sylwetki. Wiele w tym aspekcie zależy także od naszego trybu życia – osoby prowadzące intensywny tryb życia oraz intensywnie ćwiczące mogą pozwolić sobie na znacznie więcej niż osoba prowadząca siedzący tryb życia i już posiadająca znaczną nadwagę.

Warto zapoznać się z tematem: Jak oszukac głód

Ile ma kalorii piwo

Piwo – kalorie w piwie spożywane okazjonalnie nie wyrządzi nam większej krzywdy, jednak musimy zwracać uwagę na jego jakość. Pełne chemii i sztucznych dodatków napoje piwopodobne są znacznie bardziej niebezpieczne dla naszej sylwetki i ogólnego zdrowia niż naturalne piwo z dodatkiem chmielu oraz słodu jęczmiennego. Średnia kaloryczność piwa wynosi około 400 – 650 kcal/ litr, więc wychylony sporadycznie kufel na pewno nie stanie się przyczyną nadwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *