Piwo Żywiec kalorie
Co ma dużo kalorii? Piwo to jeden z najchętniej i najczęściej spożywanych napojów alkoholowych. Czy piwo tuczy? Ile kalorii ma jedno piwo?
Losowo wybrany temat: Fajny tatuaż dla faceta
Sięgając po piwo zwykle nie zastanawiamy się czy wpływa ono na wzrost naszej wagi i ogólny wygląd sylwetki. Jakie są wartości kaloryczne piwa?
Najmniej kaloryczne piwo
Piwo, jak każdy alkohol posiada dość dużą kaloryczność, dlatego należy z niego zrezygnować przebywając na diecie. Co bardzo ważne piwo zawiera sporo pustych kalorii, które oprócz negatywnego wpływu na proporcje naszego ciała nie dostarczają już żadnych odżywczych i wartościowych związków.
Tabela kalorii piwo
W butelce piwa Żywiec o pół litrowej objętości kryje się aż 245 kcal, 20 g węglowodanów oraz 3 g białka. Wydaje się niewiele, jednak biorąc pod uwagę fakt, iż często na jednym piwie się nie kończy z czasem możemy namacalnie odczuć, że jest nas coraz więcej. Ponadto kalorie z piwa najczęściej odkładają się w okolicy brzucha tworząc trudną do spalenia oponkę i wprowadzając mężczyzn w przewlekły „stan ciążowy”.
Przeczytaj także: Ile kcal mają ziemniaki
Piwo a odchudzanie
Już kilka piw w tygodniu może znacząco wpłynąć na wygląd sylwetki. Zabójstwem dla naszej wagi są także chętnie spożywane do piwa przekąski – jak wiadomo piwo pobudza apetyt i właśnie dlatego sięgamy po chipsy, frytki, słone paluszki czy słodycze, które dodatkowo zwiększają liczbę dostarczanych wraz z tym złotym napojem kalorii.
Alkohole kalorie
Piwo kalorie 500 ml Różne rodzaje piwa charakteryzuje inna kaloryczność – przykładowo 500 ml ciemnego piwa dostarcza nam około 230 kcal, piwo jasne 145 kcal w 500 ml, a piwo pszeniczne kalorie 225 kcal w 500 ml.
Może cię zainteresować: Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch
Które piwo ma najmniej kalorii?
Różna kaloryczność piwa uzależniona jest od procesu produkcji oraz zawartości słodu, dlatego jeżeli zależy nam na pozbyciu się zbędnych kilogramów, a nie jesteśmy w stanie odmówić sobie przyjemnego relaksu z kuflem piwa w ręce warto sprawdzić podaną na butelce ilość kalorii w ulubionym trunku i wybrać to, które posiada ich najmniej.
Pisał to „dietetyk” amator lub najprawdopodobniej dyletant bez rzetelnej wiedzy, który coś tam usłyszał, wie że dzwonią ale o co dokładnie chodzi to już… Rozwaliło mnie szczególnie „Piwo, jak każdy alkohol posiada dość dużą kaloryczność, dlatego należy z niego zrezygnować przebywając na diecie.” i dalej „Co bardzo ważne piwo zawiera sporo pustych kalorii, które oprócz negatywnego wpływu na proporcje naszego ciała nie dostarczają już żadnych odżywczych i wartościowych związków.” A autor wie, czym jest kaloria i jak się ją wyznacza w odniesieniu do produktów spożywczych? Owszem alkohol ma sporo kalorii, co wynika z jego całkowitego spalania z dostarczeniem sporych ilości energii (to co dalej autor radośnie nazwał „pustymi kaloriami”). A jeśli piwo nie zawiera składników odżywczych (co jest ewidentną bzdurą, bo akurat piwo zawiera sporo składników mineralnych dużą dawkę witamin z grupy B i witaminy C) i kalorie rozkładają się w 100 % na energię to co zagraża naszej sylwetce? Z pustego to i Salomon nie naleje i z „pustych kalorii” organizm tłuszczu nie zbuduje.
Piwu, czy ogólnie trunkom można zarzucić jedynie: „Zabójstwem dla naszej wagi są także chętnie spożywane do piwa przekąski – jak wiadomo piwo pobudza apetyt i właśnie dlatego sięgamy po chipsy, frytki, słone paluszki czy słodycze, które dodatkowo zwiększają liczbę dostarczanych wraz z tym złotym napojem kalorii.” Tylko nie dodatkowo, a głównie – proszę porównać ilość węglowodanów i tłuszczu w butelce piwa z tymi składnikami w miseczce chipsów. Dla mnie ten artykuł jest bzdurą do poprawki. Ale ktoś może uwierzy.
PS. Przy 180 cm wzrostu w wieku 45 lat zredukowałem wagę ze 102 do 83 kg. Nie żałując sobie piwa, czy innych alkoholi (bez nadużywania). Niestety dla kogoś kto chce budować „masę” mięśniową alkohol działa katabolicznie i tu nie polecam.
Bardzo lubimy polemizować z naszymi czytalnikami, używając oczywiście potwierdzonych argumentów. Alkohol a dokładniej piwo jest kaloryczne, średnio jedna puszka zawiera 200-250 kccal. Można pić piwo i chudnąc owszem ale tu dochodzimy do takiego pojęcia jak zapotrzebowanie kaloryczne. Jeżeli pana zapotrzebowanie kaloryczne to np. 2500 kcal z jedzenia dostarcza pan 1500 kcal w ciągu dnia, to wypijając dwa piwa dziennie dalej (ok 500 kcal) dalej będzie pan chudł, bo wciąż ma pan deficyt kaloryczny. Chciał pan zaimponować wiedzą, której niestety pan nie posiada. Kalorie z alkoholu owszem są spalane podczas wysiłku fizycznego. Ale wracając do pana zapotrzebowania kalorycznego. Skoro z jedzenia zje pan 1500 kcal i do tego wypije 9 piw co nam da ok 2000 kcal, czyli ma pan nadwyżkę kaloryczną 1000 kcal co się odłoży w postaci tkanki tłuszczowej.