Ile kalorii spalamy podczas spaceru

spacer-a-odchudzanieIle kalorii spalamy podczas…? Aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią każdej kuracji odchudzającej. Co zrobić gdy nie mamy czasu na wizytę w siłowni czy na pływalni lub po prostu nie lubimy forsujących ćwiczeń? Zastanawiasz się ile kalorii spala spacer? Zapraszamy do lektury.

Spacer ile kalorii

Dla wszystkich chcących usprawnić przemianę materii i przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej polecamy długie spacery. Ten rodzaj aktywności możemy wykonywać bez żadnych ograniczeń, a na dodatek zbytnio się przy tym nie zmęczymy. Pot, krew i łzy nie muszą wcale towarzyszyć nam podczas odchudzania. Ile kalorii spalamy podczas chodzenia? Stawiając na mniej forsującą aktywność fizyczną również spalamy kalorie i usprawniamy metabolizm, ważne, aby ćwiczenia były wykonywane sukcesywnie.

Może cię zainteresować: Herbaty na odchudzanie

Szybkie spalanie kalorii

Spacer to najmniej forsująca z różnych aktywności, dodatkowo spacerować możemy praktycznie zawsze, co sprawia, że nie musimy szukać wymówek usprawiedliwiających brak ruchu. Przemieszczając się na własnych nogach zyskujemy nie tylko szybszy metabolizm i rzeźbimy sylwetkę – codzienne spacery pomagają przeciwdziałać negatywnemu wpływowi siedzącego trybu życia na nasz organizm, gdyż usprawniają krążenie, dotleniają mózg oraz dbają o zdrowie naszego kręgosłupa.

Podobny tematycznie: Jak się pozbyć boczków

Szybki spacer kalorie

Podobnie, jak w przypadku każdej innej aktywności fizycznej ilość spalanych podczas spaceru kalorii wzrasta wraz z jego intensywnością. Godzina spokojnego i statycznego marszu po płaskim terenie pozwoli pozbyć się nam około 200-250 kalorii, jednak, jeżeli będziemy spacerowali po bardziej wymagającym terenie i dodatkowo będziemy pokonywali różne przeszkody np. duże wzniesienia ilość spalonych kalorii znacznie wzrośnie. Przykładowo 15 minutowy marsz pod górkę pozwala spalić dodatkowe 100 kcal.

Spacer kcal

Jeżeli chcesz maksymalnie zwiększyć efektywność spalania kalorii podczas spaceru co kilka minut zwiększaj tempo marszu, spaceruj słuchając pobudzającej muzyki, która skłoni Cię do większej aktywności lub co jakiś czas wykonuj dodatkowe ćwiczenia np. zrób kilka przysiadów lub skłonów – grunt do znaleźć sposób na siebie i połączyć przyjemne z pożytecznym. Idealnym sposobem na przyśpieszenie spalania kalorii jest wchodzenie po schodach – kilka minut marszu w górę i w dół to dodatkowe 100 – 150 kcal.

Spacer na odchudzanie

Warto pamiętać, że spacerować możemy niemal o każdej porze. Rezygnując z jazdy do pracy samochodem czy idąc piechotą na zakupy i później wracając z zakupami również pozbędziemy się zbędnych i negatywnie wpływających na nasz wygląd kilogramów. Jak jeszcze podnieść efektywność spalania kalorii podczas spaceru? Poniżej tabela ile spaliłam kalorii min. podczas domowych czynności.

Tabela spalonych kalorii

ile kcal

Ile dziennie spalamy kalorii

 Jeżeli chcemy dodatkowo usprawnić odchudzanie warto w trakcie spaceru wykonywać ćwiczenia rozciągające, zaopatrzyć się w modne ostatnio kijki nordic walking lub założyć specjalne obciążniki na kostki. W ten sposób możemy nawet o 50% zwiększyć liczbę spalonych kalorii podczas godzinnego spaceru.

Z innej kategorii: Domowe sposoby na zimne stopy

Co spala najwięcej kalorii

Spacer to nie tylko sposób na aktywność w trakcie stosowania diety. Spacerując codziennie znacznie poprawiamy pracę układu krwionośnego, dotleniamy organizm i wzmacniamy nasze mięśnie, które często osłabione są siedzącą pracą i równie mało aktywnym trybem życia. Spacer to sposób na ruch dla każdego – spacerować mogą zarówno najmłodsze dzieci, jak i osoby starsze, grunt to dobór odpowiedniej trasy naszego spaceru.

Spalanie kalorii chodzenie

Jeżeli chcemy zdrowo spacerować musimy pamiętać o zachowaniu właściwej postawy ciała oraz ubraniu wygodnych butów. Jeżeli nie sprzyja nam pogoda lub po prostu nie mamy chęci spacerować po szarych i pełnych spalin ulicach, i brak nam czasu na wyjazd w bardziej sprzyjające długim wędrówkom okolice warto zastanowić się nad zakupem bieżni, która pozwoli spalać tłuszcz podczas oglądania ulubionego programu w telewizji lub czytania książki.

Jeden komentarz do “Ile kalorii spalamy podczas spaceru

  • 20 czerwca 2017 o 19:38
    Bezpośredni odnośnik

    coś mi tu nie gra, przez 10 min wchodzenia po schodach spalamy 170 kcal? A podczas biegu 10 min tylko 95 kcal coś tu jest zdrowo nie tak, ja bym powiedziała że jest zupełnie odwrotnie. Podczas biegania 60 min spalamy średnio 600-800 kcal w zależności od tempa. Spacer jak najbardziej ok podczas 60 min spaceru spalamy około 180 kcal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *