Dieta bez jo-jo

efekt-jojoEfekt jo-jo to szybkie przybieranie na wadze po utraceniu kilku zbędnych kilogramów.  Pojawia się on podczas nierozważnego i niezdrowego odchudzania, a także w przypadku powrócenia do złych nawyków żywieniowych, stosowania zbyt drastycznej diety, lub unikania aktywności fizycznej. Jak schudnąć bez efektu jo-jo? Czy istnieje skuteczna dieta bez jo-jo?

Dieta szybkie efekty

Aby zrzucić zbędne kilogramy nie martwiąc się o powrócenie do wagi zaraz po skończeniu stosowania diety, należy zabrać się za odchudzanie z głową. Nie zaszkodzi wizyta u dietetyka. Dietetyk na podstawie badań oraz obliczenia BMI, czyli stosunku masy ciała do wzrostu, ustali odpowiednią dietę dostosowaną do naszego organizmu.

Najlepsza dieta odchudzająca

Jednak nie wystarczy samo przestrzeganie diety. Aby efekty odchudzania były trwałe i pojawiały się szybciej, niezbędne będzie pokonanie lenistwa i podjęcie się aktywności fizycznej, która w 50% jest odpowiedzialna za spadek masy ciała.

Odchudzać się też należy w odpowiednim tempie. Prawidłowe tempo odchudzania to 1 kilogram masy ciała na tydzień. Powolne i stopniowe zrzucanie nadwagi gwarantuje, że efekt będzie trwały.

Diety cud

Aby wykluczyć możliwość pojawienia się efektu jo- jo, warto powoli przygotowywać się do zmiany stylu życia oraz odżywiania. Drastyczna dieta podjęta z dnia na dzień to szok dla organizmu, który może w późniejszym stopniu wywołać efekt jo-jo.

Dieta bez jo-jo

W diecie zmiany powinny następować powoli, najpierw wykluczanie słodyczy, potem produktów tłustych, jak majonez czy masło. Należy też ograniczyć do minimum lub wcale nie używać soli i cukru. Zamiast tego, do potraw stosować przyprawy, które przyspieszają przemianę materii i są zdrowe. Nie można także zapominać o oczyszczaniu organizmu. Będzie on lepiej sobie radził z trawieniem, a tłuszcz będzie odkładany wolniej. W tym celu pomocna jest woda, picie jej w dużych ilościach pozwala na lepsze trawienie i wchłanianie z pokarmów większej ilości składników odżywczych.

Odchudzanie szybkie efekty

Uzupełnieniem codziennej porcji płynów może też być zielona herbata lub zioła np. mięta, rumianek czy pokrzywa. Sposób spożywania posiłków też jest istotny, jedzenie mniejszych posiłków, ale częściej i dokładne ich przeżuwanie to dobry sposób na szybkie trawienie, gdyż warto pamiętać, że wstępne trawieni zaczyna się już w jamie ustnej gdzie rozkładane są węglowodany. Przeżuwając wolniej i dokładniej, szybciej osiągniemy uczucie sytości zjadając mniej.

Jak najlepiej schudnąć?

Wszystkie wyżej wymienione sposoby pozwolą na uniknięcie efektu jo –jo , jednak nie można zapomnieć o naszym wysiłku włożonym w odchudzanie – jeżeli zależy nam na 100% pewności, że efekt jo-jo ominie nas szerokim łukiem dobrze wspomagać się naturalnymi suplementami, które pozwalają nie tylko usprawnić funkcjonowanie organizmu i uruchomić naturalne procesy spalania tkanki tłuszczowej, ale także znacznie przyśpieszają pojawienie się pierwszych widocznych efektów kuracji i chronią przed niedoborami składników odżywczych, czyli witamin i minerałów.