Dieta cud w 7 dni

dieta-cudCudowne diety mają pomóc w szybkim odchudzaniu. Jakie są najpopularniejsze diety, które pozwolą schudnąć w 7 dni? Czy odchudzanie w tak krótkim czasie jest bezpieczne dla zdrowia?

Szybka dieta cud

Diety ta najczęściej kojarzą się nam z głodówką lub spożywaniem liścia sałaty na śniadanie, obiad i kolację, jednak tak naprawdę możemy znaleźć wiele kuracji, które pozwolą nam uniknąć ciągłego uczucia głodu i schudnąć przed np. jakimś ważnym wydarzeniem, które wymaga odpowiedniej prezencji. Zanim zaczniemy szukać cudownej diety musimy wiedzieć jedno – nie schudniemy 20 kg w tydzień, a terapie krótkoterminowe są raczej przeznaczone dla osób o małej nadwadze, które tylko chcą poprawić swój wygląd, a nie pozbyć się nagromadzonego latami tłuszczu.

Przeczytaj także: Zabiegi na odchudzanie

Dieta cud zupa

Zanim zdecydujemy się na konkretną terapię musimy poznać jej zasady i dopasować je do naszej nadwagi oraz trybu życia. Zdrowe i bezpieczne dla naszego organizmu diety przewidują m.in.:

Dieta cud jadłospis

 • Rezygnację z węglowodanów prostych i zastąpienie ich węglowodanami złożonymi
 • Rezygnację z dań wysokotłuszczowych
 • Włączenie do jadłospisu dużej ilości białka
 • Spożywanie świeżych warzyw i owoców
 • Spożywanie 5 niewielkich posiłków dziennie
 • Wypijanie minimum 2 litrów niegazowanej wody mineralnej dziennie
 • Eliminację słodyczy oraz wszelkiego rodzaju „śmieciowego” jedzenia

Szybką dieta

Szybkie i właściwie skomponowane diety krótkoterminowe mogą pomóc w osiągnięciu ładniejszej sylwetki, jednak musimy pamiętać, że są przeznaczone wyłącznie dla osób zdrowych oraz prowadzących niezbyt intensywny tryb życia – w przypadku codziennego wysiłku i wykonywania np. ciężkiej pracy fizycznej mogą spowodować ogromne niedobory składników odżywczych i stać się przyczyną pogorszenia stanu zdrowia.

Zapoznaj się także z tematem: Błonnik na odchudzanie

Szybkie diety możemy podzielić pod względem ich składu na diety monoskładnikowe, które przewidują spożywanie tylko określonej grupy pokarmów np. dieta owsiana, kapuściana i jabłkowa oraz diety wymagające eliminacji danej grupy produktów żywnościowych z naszego jadłospisu. Jedne i drugie przeprowadzone nieumiejętnie i stosowane przez zbyt długi okres czasu obarczone są dość dużym ryzykiem wystąpienia nagłego osłabienia organizmu, niedoborów składników odżywczych oraz anemii.

Najskuteczniejsze diety odchudzające

Dużym minusem wszelkich cudownych kuracji odchudzających jest dość szybki efekt jo jo, który zauważamy po ich zakończeniu, dlatego, aby były skuteczne powinniśmy dodatkowo stosować suplementy odchudzające, które pozwolą szybciej osiągnąć cel, odżywić organizm i zapobiegną ponownemu przybieraniu na wadze.

Najbardziej znane diety cud

 • Dieta słoiczkowa – przewiduje spożywanie produktów dla niemowląt i małych dzieci
 • Dieta kapuściana – oparta na specjalnej zupie kapuścianej
 • Dieta wg Sacred Memorial Hospital – zakłada spożywanie jedynie zupy warzywnej opartej na konkretnym przepisie oraz kilku dodatkowych produktów m.in.: nabiału i świeżych warzyw
 • Dieta mleczna – oparta na dostarczeniu dużej ilości białka wspomagającego szybszą przemianę materii i spalanie tłuszczu – nie jest polecana dla osób mających problemy z nerkami i nietolerujących laktozy
 • Dieta owocowa – oparta na spożywaniu świeżych owoców i soków

Warto przeczytać także: Mam grube nogi

Dieta cud opinie

Dietą cud nazywana jest także ścisła głodówka, jednak powinniśmy podchodzić do jej stosowania ze sporą rezerwą oraz umiarem. Jednodniowa i przeprowadzona raz na kilka miesięcy pomoże oczyścić organizm z toksyn i zyskać lepsze samopoczucie, ale stosowana zbyt często i przez długi okres czasu może spowodować więcej szkody niż pożytku i stać się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *