Odchudzanie dla leniwych

z9478635Q,Przestan-myslec-o-cwiczeniach---rusz-sie-Większość osób chciałoby mieć doskonałe ciało, jednak często brakuje zapału żeby o nie zadbać. Trenerzy personalni wychodzą naprzeciw leniwcom tworząc ćwiczenia dla osób, które niechętnie podchodzą do wysiłku fizycznego. Wykonując ćwiczenia 3 razy w tygodniu po 30 minut dziennie przez 8 tygodni możemy przygotować ciało do lata. W odchudzaniu pomoże także dieta dla leniwych.

Zobacz również: Ile kalorii spalamy podczas spaceru

Sposób na płaski brzuch

Początkowo wystarczy dłuższy spacer z psem lub marsz w równym tempie. W pierwszych 14 dniach trening powinien zajmować 30 minut dziennie, natomiast po każdych 14 dniach wydłużaj trening o 10 minut, to pozwoli stopniowo przyzwyczaić ciało do wysiłku fizycznego. Pora ćwiczeń nie ma większego znaczenia, jednak trening wykonywany rano dodaje energii na cały dzień.

Aerobik w domu

Podczas spalania tkanki tłuszczowej niezbędna jest woda, dlatego wypij szklankę wody 15 minut przed treningiem, a w przerwach między ćwiczeniami popijaj wodę małymi łykami. Przed każdym przystąpieniem do ćwiczeń ważną rolę odgrywa rozgrzewka, wystarczy 5 minut wymachów rąk czy nóg albo rozciąganie całego ciała.


Ćwiczenia fitness w domu

Do pierwszego ćwiczenia przygotuj się rozkładając poduszki na podłodze do wysokości kolan, następnie stań po jednej stronie stosu i przeskocz na drugą stronę stojąc na jednej nodze, ćwiczenie wymaga powtórzeń po 10 razy na każdą nogę.

Może cię zainteresować: Ile kalorii mają pomidory

Aerobik domowy

Przy kolejnym ćwiczeniu połóż się na prawym boku, unosząc nogę na wysokość 30 cm przytrzymując ją chwilę w górze, podobnie z drugą nogą. Ćwiczenie powtórz 10 razy na każdą ze stron. Następne ćwiczenie polega na oparciu pleców o kanapę, oparciu dłoni na jej krawędziach i podnoszeniu ciała za pomocą mięśni rąk i opuszczaniu go z powrotem na podłogę. To ćwiczenie także powtarzaj 10 razy.

Zestaw ćwiczeń w domu

Dobrym ćwiczeniem na brzuch jest wykonywanie rowerka, to banalne ćwiczenie można wykonywać kładąc się płasko na plecach, układając ręce wzdłuż tułowia i unosząc nogi ku górze. Rowerek wykonuj nieprzerwalnie przez 3 minuty. Kolejnym prostym ćwiczeniem dla leniwych jest ułożenie się na podłodze z nogami zgiętymi w stawie kolanowym, rękami wzdłuż tułowia, po czym unoszenie bioder do góry i opuszczanie ich nie dotykając podłogi. Ćwiczenie powtarzaj 10 razy.

Przeczytaj także: Ile kalorii ma truskawka

Dieta na płaski brzuch i boczki 

Dobrym ćwiczeniem nawet dla osób cierpiących z powodu bólu kręgosłupa, jest koci grzbiet. Przy wykonywaniu tego ćwiczenia należy pamiętać o odpowiednim oddychaniu i rozluźnianiu mięśni podczas wypychania pleców. Wysmuklić nogi oraz popracować nad brzuchem możemy wykonując nożyce pionowe i poziome.

Proste ćwiczenia na płaski brzuch

Ostatnim ćwiczeniem są skłony, zarówno boczne jak i w przód, które pogłębiane mają bardzo dobry wpływ na mięśnie nóg i tułowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *