Ćwiczenia odchudzające na brzuch

Lato coraz bliżej, ale ciało wciąż zimowe. Co zrobić, żeby do lata pochwalić się płaskim brzuchem? Poznaj skuteczne ćwiczenia odchudzające na brzuch.

Sposób na płaski brzuch

Płaski brzuch w kilka tygodniu nie jest już problemem, choć czasami ciężko oderwać się od przyzwyczajeń spędzania czasu na kanapie czy podjadania między posiłkami. Pamiętaj jednak, że przy takim trybie życia twoje ciało będzie stawało się okrąglejsze. Bez samozaparcia i chęci zmiany, nasze ciała nie będą wyglądały fit.

Z innej kategorii: Nasze forum o odchudzaniu

Zestaw ćwiczeń na płaski brzuch

Ćwiczenia na płaski brzuch w domu – aby małymi krokami zadbać o figurę i jednocześnie poprawić swoje zdrowie, wystarczy 20 minut ćwiczeń dziennie. Istnieje kilka ćwiczeń, które sprawią, że spalisz tkankę tłuszczową z brzucha, wzmocnisz mięśnie i ujędrnisz tą część ciała. Do każdego wysiłku trzeba się przygotować, więc nie zapomnij o 10 minutowej rozgrzewce, która uchroni Cię przed mikrourazami i zakwasami.

Ćwiczenia na plaski brzuch

Jednym z prostych ćwiczeń na płaski brzuch są skrętoskłony, polegające na ułożeniu rąk za głową, zginaniu tułowia kierując lewą rękę do prawego kolana i unoszenia go do siebie. Ćwiczenie świetnie rzeźbi boczne partie brzucha, zalecane jest wykonywanie go w 3 seriach po 30 powtórzeń.

Może cię zainteresować temat: Jakie ubrania wyszczuplają?

na-plaski-brzuch

Płaski brzuch ćwiczenia w domu 

Kolejnym ćwiczeniem są nożyce pionowe. Należy położyć się płasko na podłodze, ręce ułożyć wzdłuż tułowia, następnie unieść barki i szybkimi ruchami wykonywać nożyce pionowe tak, aby w najwyższym punkcie, noga z podłożem tworzyła kąt 45 stopni, natomiast w najniższym punkcie kąt 3 stopni, powtarzaj 30 razy w 3 seriach.

Ćwiczenia na odchudzanie brzucha

Idealnym ćwiczeniem na mięśnie brzucha jest też unoszenie ramion i nóg. Najpierw połóż się na podłodze/macie, wyprostowane ręce umieść za głową, blokując jednocześnie stawy łokciowe i kolanowe. Ćwiczenie polega na jednoczesnym unoszeniu ramion i nóg w taki sposób, aby móc dotknąć dłońmi palców stóp i zatrzymaniu się w tej pozycji przez kilka sekund, aby ćwiczenie dawało upragniony skutek, musi być wykonane w 10 powtórzeniach.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na płaski brzuch

Kolejnym ćwiczeniem uwielbianym przez wszystkich sportowców jest deska. Ułóż ciało jak do męskiej pompki, ręce muszą być szeroko rozstawione, podobnie stopy, muszą znajdować się w podobnym położeniu, co barki, aby wykonywać ćwiczenie poprawnie plecy muszą być wyprostowane a brzuch wciągnięty. W takiej pozycji należy wytrzymać minutę, po czym zrobić 15 sekund przerwy i przystąpić do kolejnej próby. To ćwiczenie należy wykonywać w 3 seriach, działa ono wzmacniająco nie tylko na brzuch, ale i na mięśnie rąk, nóg i pleców.

Warto zobaczyć: Odchudzanie metamorfozy

Podsumowując:

Ćwicząc brzuch należy robić jak najwięcej potworzeń w jednej serii. N początku można zacząć od 10 skłonów i tak 3 serie ale z czasem należy zwiększać ilość powtórzeń do 20-30 na serie żeby osiągnąć zadowalający efekt. W ostatniej serii możemy robić skłony do momentu aż nie będziemy w stanie zrobić ani jednego więcej.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *