Napoje energetyczne szkodliwość

zakazane-napojeZdarza Ci się szukać dodatkowej energii w puszce popularnego napoju energetycznego? Napoje energetyczne szkodliwość – sprawdź, jaki wpływ na Twoje zdrowie wywierają z pozoru niewinne napoje energetyzujące i zrezygnuj z ich spożycia, zanim całkowicie zniszczą Twoje zdrowie!

Uzależnienie od napojów energetycznych

Popularność i ogólna dostępność napojów energetycznych sprawiają, że postrzegamy je, jako zdrowy zamiennik kawy. Tak naprawdę energetyki to bomba z opóźnionym zapłonem, która nie tylko rujnuje zdrowie, ale także silnie uzależnia, podobnie jak alkohol, papierosy czy narkotyki!

Wpływ napojów energetycznych na organizm człowieka

Z pozoru niewinny napój z kofeiną może doprowadzić nawet do śmierci Na świecie, zwłaszcza w USA lawinowo rusza fala pozwów o odszkodowanie za utratę zdrowia i życia spowodowaną piciem napojów energetyzujących. W Polsce są one niestety nadal bardzo modne i dostępne także dla dzieci, w których organizmach wywołują ogromne spustoszenie.

Z innej kategorii: Jakie herbaty na odchudzanie

Napoje energetyczne szkodliwość0002NID6I0GDF34C-C116

Dlaczego napoje energetyczne szkodzą zdrowiu? Przynajmniej z kilkunastu powodów! Przede wszystkim niszczą serce, nerki, wątrobę oraz zaburzają pracę układu nerwowego. Ponadto powodują napady lęku i agresji, zaburzają gospodarkę insulinową, sprzyjają bezsenności, a spożywane w połączeniu z wysokoprocentowymi alkoholami mogą stać się przyczyną zawału.

Najlepszy napój energetyczny?

Energetyki, to nie napoje dla dzieci, choć mogą być bez żadnych problemów kupowane przed ukończeniem 18 roku życia i co gorsza ich spożycie w grupie dzieci i młodzieży stale rośnie. W przypadku młodego organizmu, zawarte w napojach energetycznych związki m.in. syntetyczna kofeina, tauryna, słodziki, konserwanty, barwniki oraz ogromna ilość białego cukru powodują nieodwracalne szkody. Co więcej młody organizm szybciej uzależnia się od energetyków, których skutki dla zdrowia można porównać ze skutkami wieloletniego alkoholizmu czy narkomanii.

Przeczytaj również: Potrawy z bananów

Picie napojów energetycznych to prosta droga do poważnych schorzeń, a w skrajnych przypadkach nawet śmierci, dlatego zanim sięgniesz po puszkę z reklamy, która ma Cię rzekomo uskrzydlić zastanów się, czy aby na pewno chcesz szybciej zapukać w bramy niebios. Świadomość szkodliwości energetyków to jeden ze sposobów na uniknięcie poważnych zagrożeń, które niesie za sobą ich spożywanie.


Zdrowe napoje energetyczne

5691_energWcale nie musisz sięgać po energetyki, aby dodać sobie energii i przetrwać pełen zajęć dzień czy ciężką noc w pracy. Do dyspozycji masz zdrowe napoje, które nie rujnują zdrowia i są równie skuteczne np. guarana czy zielona herbata. Dodatkową dawkę energii zapewni Ci także wartościowy posiłek, aktywność fizyczna oraz wyciągi ziołowe od wieków wykorzystywane, jako „wzmacniacz” sił witalnych.

Warto zobaczyć: Fajne sukienki na impreze

Napoje energetyczne a odchudzanie

Oprócz destrukcyjnego wpływu na zdrowie, napoje energetyczne są także wrogiem naszej sylwetki. W jednej puszce może znajdować się nawet 15 łyżeczek białego cukru! Dodatkowo w składzie dietetycznej wersji energetyków znajdziemy równie szkodliwy, jak cukier słodzik – aspartam, więc lepiej szerokim łukiem omijać również napoje energetyczne w modnej wersji light.

Uzależnienie od napojów energetycznych

Już jedna puszka napoju energetycznego doprowadza do gigantycznego wyrzutu insuliny i następnie szybkiego spadku poziomu glukozy we krwi, dzięki czemu narażamy się na tzw. szok insulinowy i zwiększamy ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II. Zaburzenia w wydzielaniu insuliny sprzyjają także magazynowaniu tkanki tłuszczowej, więc wraz z kolejną porcją napoju energetycznego będzie nam przybywać kilka centymetrów w obwodach.

Zdrowe napoje energetyczne? Czy warto ryzykować w imię mody i kolejnej nieprzespanej nocy oraz odrobiny pobudzenia? Absolutnie nie!

Jeden komentarz do “Napoje energetyczne szkodliwość

  • 16 lipca 2016 o 10:47
    Bezpośredni odnośnik

    Nie wyobrażam sobie, że moje dzieci mogłyby to pić. Energetyki są tylko dla dorosłych, mi pomagały przy przewlekłym zmęczeniu i nie zauważyłam jakichkolwiek negatywnych skutków ich stosowania, ale z czasem przestały działać… Obecnie zamiast nich stosuję żeń- szeń, dodaje mnóstwa energii, zarówno psychicznej jak i fizycznej. Od jakiegoś czasu stosuję Gold żeń– szeń complex i czuję się doskonale. Wcześniej zmęczenie ciągle mi doskwierało, a teraz mam mnóstwo energii i siły przez cały dzień, nawet po długim dniu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *