Aspartam produkty

aspartamAspartam jest jedną z substancji stosowanych, jako slodziki i ma bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Dlaczego powinniśmy unikać spożywania produktów z aspartamem? Co to jest aspartam?

Aspartam co to jest?

Aspartam e951 – na opakowaniach produktów spożywczych substancja ta kryje się pod symbolem E951. Składa się on z kilku związków, między innymi fenyloalaniny, kwasu asparaginowego oraz esteru metylowego. Są to substancje występujące w białkach, jednak wpływają niekorzystnie na zdrowie człowieka.

Słodzik aspartam

Aspartam w ciąży – aspartamu należy się szczególnie wystrzegać podczas ciąży, w związku z tym , że aspartam jest złożoną substancją, może wywoływać alergie, a nawet cukrzycę. Są to reakcje wywołane nadmiarem związków pochodzących właśnie z tego słodziku. Zdania, co do szkodliwości aspratamu są podzielone. Jedni uważają, że jest szkodliwy, inni twierdzą, że pomaga w walce z nadwagą i stosują go w swojej diecie.

Temat z innej kategorii: Najzdrowsze owoce świata

Aspartam szkodliwy

W przypadku spożywania aspartamu sporadycznie oraz w niewielkiej ilości, nie ma powodu do zmartwień. Jednak, kiedy spożywanie aspratamu jest duże może to skutkować częstymi bólami głowy, nadpobudliwością, problemami ze wzrokiem i słuchem, wysypkami a nawet zmianami nowotworowymi oraz utratą pamięci krótkotrwałej.

Aspartam badania

aspartam-i-slodzikiPowodem złego wpływu aspartamu na nasze ciało jest przede wszystkim obecność w nim eteru metylowego, który w organizmie rozkładany jest do postaci metanolu, a ten z kolei przekształcany jest w formaldehyd, który nie jest usuwany z organizmu i odkłada się w tkankach i komórkach naszego ciała, bez przerwy na nie oddziaływając. Niestety często nie zwracamy uwagi lub nie jesteśmy świadomi, że spożywamy tą substancję w nadmiarze.

Losowo wybrany temat: Fajny prezent dla dziewczyny

Słodziki rodzaje

E951 aspartam możemy znaleźć niemal wszędzie, od gum do żucia(guma do żucia bez aspartamu) bez cukru, napojów owocowych i mlecznych, drinków, napojów energetycznych, słodzików, przez jogurty, gotowe polewy, dania błyskawiczne, kawy i herbaty rozpuszczalne, płatki śniadaniowe, miętowe odświeżacze oddechu, dietetyczne produkty typu light, galaretki, mrożone desery, napoje kawowe i rozpuszczalne kakao, aż po środki przeczyszczające i leki. Producenci tych produktów mimo kampanii prowadzonych przeciw spożywaniu aspratamu, nadal chętnie go używają.

Warto przeczytać: Jajka czy są zdrowe

Słodzik czy cukier

Aspartan jest silnie uzależniającą substancją, szczególnie szkodliwy jest dla dzieci, które są częstymi jego konsumentami. Aby ustrzec się przed szkodliwym wpływem aspartamu, należy czytać dokładnie etykiety produktów, które zamierzamy kupić i wybierać takie produkty, które są najbardziej naturalne i nie zawierają cukru ani sztucznych substancji słodzących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *