Jakie herbaty na odchudzanie?

herbata-odchudzajacaHerbaty wspomagające odchudzanie często polecane są, jako sposób na szybkie pozbycie się nadmiaru kilogramów. Jak działają? Czy faktycznie można spożywać je bez żadnych ograniczeń?Jakie herbaty na odchudzanie?

Herbaty odchudzające ranking

Szukając sposobu na odzyskanie zgrabnej i szczupłej sylwetki sięgamy po różne środki, które mają przyśpieszyć utratę wagi i sprawić, że nasz organizm zacznie lepiej funkcjonować. Jednym z bardzo popularnych sposobów odchudzania i wspomagania diety jest spożywanie herbat i ziół o właściwościach odchudzających, które znajdziemy w niemal każdym sklepie spożywczym.

Czarna herbata odchudzanie

Herbaty i preparaty ziołowe na odchudzanie możemy podzielić na dwie grupy – przyśpieszające przemianę materii i spalające tłuszcz oraz przeczyszczające. Jedne i drugie mogą przyśpieszyć efekty odchudzania, ale tylko w połączeniu z dobrze zbilansowaną dietą oraz codzienną aktywnością fizyczną.

Herbata imbirowa na odchudzanie

Sama herbata odchudzająca nie zapewni spektakularnych efektów odchudzania, gdyż jej działanie jest zbyt słabe, może natomiast pomóc zdrowo chudnąć, jednak tylko pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni preparat względem potrzeb naszego organizmu. Sięgając po herbaty o działaniu przeczyszczającym musimy pamiętać, że mogą one pogorszyć stan zdrowia i odwodnić organizm, dlatego nie należy ich nadużywać. Herbaty przeczyszczające to jedynie doraźny środek podczas zaparcia, którego nie możemy usunąć innymi sposobami, a nie panaceum na nadwagę i sposób na odzyskanie szczupłej sylwetki.

Herbata miętowa odchudzanie

Na sklepowych półkach znajdziemy różne herbaty na odchudzanie. Najpopularniejsza i najzdrowsza jest zielona herbata, która posiada udowodnione działanie i dodatkowo pozytywnie wpływa na cały organizm. Kolejnym rodzajem herbaty, która na pewno pomoże odzyskać szczupłą sylwetkę jest herbata czerwona. Jej działanie odchudzające opiera się przede wszystkim na przyśpieszaniu przemiany materii oraz intensyfikacji procesów spalania tkanki tłuszczowej.

Zielona herbata jaka najlepsza?

Zarówno zielona, jak i czerwona herbata mogą stać się składnikiem codziennej diety. Ich spożywanie nie wpływa negatywnie na stan zdrowia, jednak warto pamiętać, że spożywane w nadmiarze mogą szkodzić i powodować np. dolegliwości żołądkowe lub nadmierne pobudzenie. Żadnych herbat odchudzających nie należy podawać małym dzieciom, z ich spożywania muszą także zrezygnować osoby przewlekle chore np. na serce i nadciśnienie.

Herbata zielona na odchudzanieherbata

Spożywanie zielonej herbaty polecane jest przy wielu dietach odchudzających. Zielona herbata pozwala przyśpieszyć metabolizm, wpływa na poprawę funkcjonowania układu trawiennego oraz oczyszcza organizm z zalegających w nim toksyn, które utrudniają odchudzanie. Spożywana regularnie dostarcza także cennych związków antyoksydacyjnych, które chronią nas przed powstawaniem nowotworów, wzmacnia zęby i dziąsła oraz działa przeciwzapalnie.

Zielona herbata dzialanie

Zielona herbata ułatwia odchudzanie, ale warto sięgać po nią nie tylko w czasie stosowania diety. Ten niezwykle aromatyczny napój pomaga także zyskać zdrowie i dobre samopoczucie oraz jest niezastąpionym lekarstwem na wiele dolegliwości trawiennych.

Zanim sięgniesz po filiżankę zielonej herbaty musisz wiedzieć, że nigdy nie należy parzyć jej poprzez zalanie wrzącą wodą – tak przygotowana straci cenne właściwości i stanie się nieprzyjemnie gorzka.

Zieloną herbatę najlepiej zaparzać w porcelanowej filiżance, zalewając wodą o temperaturze maksimum 80 stopni Celsjusza i parzyć tylko przez 3 minuty. Najwięcej cennych właściwości posiada herbata w liściach, wszelkie mieszanki smakowe, oraz herbaty zielone w torebkach do zaparzania często zawierają susz gorszej jakości i są mniej skuteczne.

Herbata czerwona właściwości

Herbata czerwona także pomaga przyśpieszyć efekty diety i posiada dodatkowe właściwości zdrowotne. Spożywana regularnie reguluje przemianę materii, zapobiega zaparciom, wpływa na szybsze spalanie zbędnej tkani tłuszczowej oraz dodaje energii. Czerwoną herbatę warto pić zaraz po posiłku, gdyż ogranicza wchłanianie tłuszczów z diety. Jak parzyć czerwoną herbatę? Ten rodzaj herbaty parzymy w tradycyjny sposób – zalewamy wrzątkiem i pozostawiamy do naciągnięcia przez 5 minut.

Jeden komentarz do “Jakie herbaty na odchudzanie?

  • 18 marca 2017 o 21:35
    Bezpośredni odnośnik

    Moim zdaniem te herbaty co reklamują w telewizji są trochę przereklamowane jeżeli chodzi o ich efekt odchudzający. U mnie prawie w ogóle nie zmniejszają apetytu. Staram się regularnie pić zieloną, która podobno jest bardzo zdrowa ale na prawdę nie widzę u siebie jakiś pozytywnych widocznych efektów

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *