Jak poprawić samopoczucie

zle samopoczuciePoprawa samopoczucia – Masz dość ciągłego zmęczenia i braku humoru? Okresy obniżonego nastroju zdarzają się każdemu z nas i mogą posiadać rożne podłoże. Stres, problemy, wahania ciśnienia oraz zmiany pogody w okresie wiosennym i jesiennym to tylko nieliczne z przyczyn braku ochoty na cokolwiek i złego humoru. Jak szybko i skutecznie pokonać chandrę i cieszyć się dobrym samopoczuciem?

Jak poprawic sobie humor

Gorszy nastrój sprawia, że niechętnie wstajemy z łóżka i izolujemy się w domowym zaciszu jednak wcale nie poprawia nam to samopoczucia, a wprost przeciwnie odbiera ochotę do jakiegokolwiek aktywności.

Przeczytaj także: Jak się pozbyć boczków

Jak poprawić sobie nastrój

Na poprawę nastroju: słońce i ruch na świeżym powietrzu – Najprostszym sposobem na poprawę nastroju jest wyjście z domu i skorzystanie z dobroczynnego działania słońca, które wyzwala wydzielanie witaminy D w naszym organizmie oraz wpływa na produkcję hormonu szczęścia.

Jak poprawic sobie samopoczucie

Dieta ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Spożywając codziennie produkty o znikomej wartości odżywczej narażamy się na niedobory witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Brak magnezu, żelaza czy witamin z grupy B może skutkować m.in. zaburzeniami w pracy układu nerwowego, które mogą przyczyniać się do obniżenia nastroju i sprzyjać zaburzeniom depresyjnym.


Sposoby na poprawę humoru

zlyDieta na dobry nastrój powinna zawierać węglowodany złożone, ryby i owoce morza, świeże owoce i warzywa (zwłaszcza zielone), siemię lniane, orzechy, nabiał oraz chude mięso. Aby uniknąć gorszego samopoczucia i zdenerwowania powinniśmy unikać picia napojów z kofeiną np. kawy, czarnej herbaty i przede wszystkim napojów energetycznych oraz napojów gazowanych typu cola.

Zle samopoczucie w ciazy

Wyjątkiem może być zielona herbata, która niweluje zmęczenia i zawiera korzystne dla zdrowia antyoksydanty. Stosując dietę bogatą w składniki odżywcze zyskujemy lepszy nastrój, dodatkową dawkę energii oraz siłę do pokonywania codziennych trudności.

Witaminy na lepsze samopoczucie

Nastrój poprawi także uprawianie sportu, spotkanie w gronie przyjaciół, ulubione hobby oraz pozytywne myślenie. Sprzymierzeńcem dobrego samopoczucia jest także sen, którego permanentny brak znacząco wpływa na nasz nastrój i odbiera radość z życia.

Temat z innej kategorii: Domowe sposoby na łupież suchy

Jak poprawic sobie nastroj? Tak naprawdę każdy może znaleźć swój sposób na lepsze samopoczucie ważne, aby nie zamykać się w swoim „cierpieniu” i chcieć skorzystać z otaczających nas możliwości na poprawę nastroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *