Herbaty na odchudzanie

herbatki na odchudzanieProzdrowotne właściwości herbaty oraz mieszanek herbacianych i herbaciano – ziołowych są zachwalane, jako sposób na piękną i szczupłą sylwetkę. Faktycznie dobre gatunki herbaty zielonej, czerwonej oraz białej pomagają w procesie odchudzania, jednak nie są w stanie zastąpić kompleksowej terapii odchudzającej składającej się z diety, ćwiczeń fizycznych oraz stosowania innych środków m.in. wartościowych suplementów diety.

Herbaty odchudzające opinie

Herbata zielona, czerwona i biała słyną z właściwości odchudzających, które często wykorzystywane są podczas produkcji suplementów. Dzieje się tak z powodu zawartych w herbacie związków, które usprawniają metabolizm, wpływają na oczyszczanie się organizmu z toksyn oraz powodują szybsze spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Stosując herbatki na odchudzanie zyskujemy wiele korzyści, jednak musimy pamiętać, że sięgając po preparaty wieloskładnikowe o właściwościach typowo przeczyszczających i stosując je w nadmiarze przez długi okres czasu możemy sobie zaszkodzić i doprowadzić m.in. do odwodnienia organizmu oraz wypłukania z niego cennych mikroelementów.

Zielona herbata na odchudzanie

Zielona herbata jest bardzo wartościowym napojem w trakcie stosowania diety. Odpowiednio przygotowany napar posiada szereg właściwości odchudzających m.in. usprawnia procesy trawienne, działa detoksykacyjnie oraz pozwala przyspieszyć przemianę materii, dzięki czemu znacznie szybciej zauważamy pierwsze efekty stosowania diety.

Ogromną zaletą zielonej herbaty są jej właściwości powodujące regulację wydzielania insuliny, która odpowiedzialna jest za szybsze odkładanie się komórek tłuszczowych w wyniku spożywania pokarmów bogatych w cukry proste, czyli pustych kalorii oraz wszelkich produktów o wysokim indeksie glikemicznym, które powodują szybki wzrost poziomu cukru we krwi i jego jeszcze szybszy spadek, przez co dopadają nas ataki głodu i senności.

Jaka herbata na odchudzanie

Zielona herbata zawiera sporo witamin m.in. witaminę, A, B1, B2, C i K, fluor, magnez i potas, żelazo, sód, cynk i wapń oraz inne związki, które zapewniają właściwe funkcjonowanie organizmu; udowodniono, że związki zawarte w zielonej herbacie wykazują działanie antynowotworowe, więc spożywanie tego napoju dodatkowo przyczynia się do ochrony naszego zdrowia i redukcji szkodliwego wpływu wolnych rodników. Dodatkowo zielona herbata pomaga ograniczyć poziom złego cholesterolu i dba o stan naszego serca poprzez usprawnienie jego funkcjonowania.

healthy green tea cup with tea leaves

Aby zielona herbata oddała nam swoje dobroczynne właściwości oraz wpływała na spalanie tkanki tłuszczowej musimy parzyć ją zalewając wodą o temperaturze ok. 80 – 90 stopni Celsjusza przez około 3 minuty. Pozostałe fusy (herbata liściasta jest najbardziej wartościowa) możemy zaparzyć jeszcze 2 razy. Zalanie zielonej herbaty wrzątkiem ograniczy jej właściwości lecznicze i znacznie pogorszy walory smakowe.

Herbaty na odchudzanie skuteczne

Równie często w odchudzaniu wykorzystujemy herbatę czerwoną oraz białą i posiadają one podobne właściwości, jak herbata zielona, jednak są mniej bogate w niektóre wartościowe związki m.in. witaminy. Warto pamiętać, że każda herbata zawiera określoną ilość kofeiny (teiny) i spożywana w nadmiarze może prowadzić do kłopotów związanych z nadpobudliwością oraz problemami z kołataniem serca w przypadku osób wrażliwych na działanie kofeiny lub posiadających problemy z nadciśnieniem.

Najlepsze herbaty na odchudzanie

Stosowanie herbat odchudzających, w tym gotowych mieszanek mających na celu usprawnienie procesów metabolicznych i spalanie tłuszczu może nam pomóc szybciej wrócić do formy i szczupłej sylwetki, jednak tylko w połączeniu z dobrze dobraną dietą oraz aktywnością fizyczną. Najlepiej sięgać po jak najlepsze gatunkowo herbaty w formie liściastej, gdyż są najmniej przetworzone i zawierają najwięcej wartościowych związków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *