Dieta francuska opinie

francuskaCudowna dieta francuska – W okresie wiosennym i letnim najlepiej wybierać kuracje odchudzające, których głównym składnikiem są sezonowe owoce i warzywa, dzięki czemu możemy chudnąć i jednocześnie korzystać z możliwości dostarczenia do naszego organizmu cennych witamin oraz minerałów. Idealnym sposobem na wiosenne odchudzanie jest stosowanie diety francuskiej (dieta paryska), która opiera się na spożywaniu młodych warzyw.

Dieta francuska sałatowa

Bazująca na nowalijkach dieta francuska pozwala chudnąc w sposób stopniowy i w dużej mierze zabezpiecza nas przed efektem jojo oraz niedoborami substancji odżywczych. Aby była naprawdę zdrowa i skuteczna należy szczególną uwagę zwrócić na jakość spożywanych warzyw i owoców, które powinny pochodzić z upraw ekologicznych lub pewnych gospodarstw, gdzie nie stosuje się nawozów oraz środków ochrony roślin.

Przeczytaj także: Dieta śródziemnomorska opinie

Dieta paryska przepisy

Dieta ta trwa 3 tygodnia i pozwala na utratę około 3 – 9 kg w trakcie całej kuracji (1-3 kg/ tydzień). Jej ogromną zaletą jest stopniowa utrata wagi, która nie powoduje szybkiego powrotu kilogramów po zakończeniu kuracji.

Bogate w witaminy i minerały oraz antyoksydanty menu sprawia, że oprócz utraty wagi możemy także stopniowo przestawiać nasz organizm na zdrowe odżywianie oraz czerpać z dobroczynnych właściwości warzywno – owocowego jadłospisu.

Podobny temat: Dieta montignaca zasady

W diecie francuskiej podstawą codziennych posiłków są nowalijki, czyli szczypior, rzodkiewka, pomidory, ogórki, cebula dymka, rożne gatunki sałat, koper oraz bogata w liczne witaminy natka pietruszki.

Paryska dieta dopuszcza także spożywanie innych wiosenno – letnich warzyw i owoców, pełnych ziaren (pieczywo pełnoziarniste, kasze, ciemny makaron i ryż, płatki owsiane, otręby), chudego mięsa, chudego nabiału, jajek oraz orzechów, nasion i pestek, dzięki czemu możemy chudnąć i spożywać naprawdę smaczne oraz pełne wartości odżywczych posiłki. Stosując tą dietę nie możemy zapomnieć o wypijaniu minimum 2 litrów niegazowanej wody mineralnej dziennie, kurację wspomagać możemy także herbatami i naparami ziołowymi, które przyśpieszają trawienie np. zieloną i czerwoną herbatą.


Podczas stosowania tego planu odchudzania dostarczamy do organizmu duże ilości wpływającego na trawienie oraz przemianę materii błonnika, przez co dodatkowo oczyszczamy nasze jelita z nagromadzonych w nich szkodliwych związków i regulujemy pracę całego układu trawiennego.

Zobacz również: Dieta 1000 kcal przepisy

Spożywając nowalijki należy pamiętać o dokładnym myciu warzyw i owoców oraz unikać kupowania produktów spożywczych w supermarketach, gdzie są one gorszej jakości i często pokonują tysiące kilometrów zanim trafią na nasz stół.

Francuska dieta proteinowa

W czasie stosowania kuracji należy zrezygnować ze spożywania tłuszczów zwierzęcych, tłustych mięs, słodyczy, słonych przekąsek, Fast foodów, napojów gazowanych, soków i nektarów owocowych słodzonych cukrem i słodzikami oraz innych pustych kalorii, a także ciężkostrawnych dań. Przygotowując posiłki powinniśmy zrezygnować ze smażenia na rzecz gotowania na parze, pieczenia oraz spożywać jak nawieszą ilość nieprzetworzonych podczas obróbki cieplnej warzyw.

Wady diety francuskiej

Dieta francuska zapewnia nam jedynie 1000 kcal dziennie, dlatego może powodować osłabienie organizmu i nasze złe samopoczucie. Diety nie należy stosować, jeżeli wykonujemy ciężką pracę fizyczną oraz intensywnie ćwiczymy.Wadą diety jest także konieczność bazowania na ekologicznych warzywach, które są dla wielu osób trudno dostępne i dodatkowo generują dość duże koszty podczas stosowania kuracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *