Metody na stres

streesStres stanowi stały element naszego życia. Towarzyszy nam w pracy, domu i podczas wydawać by sie mogło relaksujących czynności. Jak walczyć ze stresem? Czy są skuteczne sposoby na jego pokonanie?

Coś na stres

Wpływa on destrukcyjnie na nasz organizm. Często, nawet nie zdajemy sobie sprawy, że dolegliwości, które nam towarzyszą, na co dzień są właśnie jego wynikiem. Bezsenność, bóle głowy, rozdrażnienie, brak apetytu lub nadmierny apetyt, a także brak ochoty na seks to najczęstsze skutki długotrwałego napięcia nerwowego. Prowadzi także do nerwicy, której objawy somatyczne często przypominają inne choroby i sprawiają, że szukamy ich przyczyn nie tam gdzie powinniśmy.

Witaminy na stres – Stres można oswoić i nauczyć się z nim żyć lub wręcz sprawić, że będzie nas mobilizował do efektywnej pracy. Jak radzić sobie z codziennym stresem?

Domowe sposoby na stres

Pierwszym ze sposobów na stres jest nauczenie się relaksu. Wydaje się nam to łatwe, jednak tak naprawdę często odpoczywając czy przebywając nawet na wakacjach stale myślimy o pracy, problemach rodzinnych czy innych kłopotach, które są nieodłączną częścią naszego życia.

Stres jak sobie radzić

Relaks powinien być przede wszystkim ucieczką od codziennych zmartwień i każdy musi znaleźć odpowiedni dla siebie sposób wyciszenia i regeneracji skołatanych nerwów. Może to być spacer z psem, uprawianie sportu, medytacja, taniec, zajęcia na basenie lub cokolwiek innego, co pozwala nam zapomnieć o otaczającym nas świecie. Jeżeli cały dzień jesteśmy w ruchu warto szukać relaksu wśród mniej wymagających czynności np. poczytać książkę, natomiast w przypadku siedzącego trybu życia lepszym wyborem będzie aktywność fizyczna, która sprawia, że uwalniają się w naszym organizmie endorfiny, potocznie nazywane hormonami szczęścia.

Sposoby radzenia sobie ze stresem w pracy

Dobrym sposobem na stres jest także poznania swojego „wroga”. Często sami wpędzamy się w spiralę stresu i całkowicie niepotrzebnie roztrząsamy problemy, na które tak naprawdę nie mamy wpływu. W tym przypadku warto postawić na trening psychologiczny, który pozwoli nam oswoić stres i wyciszyć nasze myśli, abyśmy mogli normalnie funkcjonować. Szukając sposobów na stres warto sięgać po techniki relaksacyjne, jogę oraz nauczyć się medytacji, która wykazuje zbawienny wpływ na skołatane nerwy.

Sposoby radzenia ze stresem

Umiejętne organizowanie sobie czasu także stanowi doskonały sposób na pokonanie stresu. Nauczmy się ograniczać do minimum czas bezczynności, w której z nudów zaczynamy zamartwiać się otaczającymi nas problemami. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, ale to naprawdę działa. Zwykłe domowe czynności, wyjście na zakupy czy spacer potrafią skutecznie zająć nasze myśli i sprawić, że będziemy, choć na chwilę wolni od ciągłego myślenia o problemach.

Sposób na stres w pracy

Jak się uspokoić i wyciszyć? Niestety stresu nie da się całkowicie wyeliminować z naszego życia i tak naprawdę jest on pożądany, gdyż działa motywująco, jednak nie może przejąć nad nami kontroli. W sytuacjach wyjątkowo stresujących nauczmy się wyciszyć – policzmy do 10, weźmy kilka głębokich oddechów lub wyjdźmy na świeże powietrze, jeżeli zaistniała sytuacja na to pozwala. Musimy koniecznie znaleźć sposób na radzenie sobie z nadmiarem nerwów, jeżeli ruch, medytacja czy relaks nie pomagają możemy sięgnąć po ziołowe napary np. z melisy czy kozłka lekarskiego, które pomogą w spokoju przemyśleć naszą sytuację i np. ułatwią zasypianie w przypadku bezsenności spowodowanej nadmiarem negatywnych wrażeń.

Jeden komentarz do “Metody na stres

  • 26 czerwca 2017 o 17:45
    Bezpośredni odnośnik

    Najskuteczniejsze są leki uspokajające w moim przypadku. A z naturalnych metod do sauna i dżakuzi na basenie na który chodzę, działa na mnie odstresowujące, jak tylko wejdę cały stres uchodzi ze mnie. Dobrze też robią długie spacery

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *