Dobra dieta na mase

dieta-do-cwiczeniaDieta na przyrost masy mięśniowej dedykowana jest dla osób z niedowagą spowodowaną różnorodnymi czynnikami. Najczęściej stosujemy ten plan żywieniowy z powodu zbyt szybkiej przemiany materii oraz genetycznej skłonności do niedowagi, jednak dieta sprawdzi się także w przypadku osób po długotrwałych chorobach, którym potrzebna jest dodatkowa dawka kalorii w celu odzyskania sił.

Dieta wysokoenergetyczna

Dieta taka kierowana jest do wszystkich chcących przytyć kilka kilogramów, jednak nie oznacza to, że składa się z niezdrowych produktów, które kojarzą się nam z przybieraniem na wadze. W diecie wysokoenergetycznej dominują węglowodany oraz inne wpływające na przyrost masy mięśniowej substancje, które pozwolą szybko osiągnąć lepszą sylwetę i sprawią, że nasze ciało nieco się zaokrągli.

Przeczytaj także: Jak wyprostować penisa

Jak przytyć dieta

Chcąc poprawić swój wygląd i przybrać na wadze nie możemy stosować tłustej i ciężkostrawnej diety czy stołować się w barach szybkiej obsługi. Przybieranie na wadze, podobnie jak odchudzanie powinno być racjonalne i zdrowe, a nie szkodliwe dla naszego organizmu. Stawiając na dietę pełną tłuszczu, żywności wysoko przetworzonej oraz pustych kalorii przybierzemy na wadze, ale także wpłyniemy negatywnie na poziom naszego cholesterolu, odczujemy problemy z trawieniem oraz pogorszy się nasze samopoczucie.

Dieta aby przytyć – Aby przybrać na wadze należy przede wszystkim zwiększyć ilość spożywanych kalorii. Średnio na jeden dodatkowy kilogram przypada ok. 500 kcal więcej niż wynosiła nasza dotychczasowa dzienna racja. Nie oznacza to jednak, że możemy bezkarnie opychać się słodyczami oraz innymi niezdrowymi pokarmami. Te 500 dodatkowych kalorii powinno pochodzić z wartościowych i łatwo przyswajalnych produktów np.:

  • Soków przecierowych z owoców i warzyw
  • Mięsa, ryb i owoców morza
  • Pełnego ziarna np. ciemnego pieczywa, brązowego ryżu i razowego makaronu
  • Nabiału m.in. pełnotłustego twarogu i żółtego sera
  • Zup

Przykładowa dieta na masę

Aby przytyć na diecie wysokoenergetycznej musimy unikać spożywania napojów zawierających kofeinę, alkoholu oraz ograniczyć stres, który znacznie wpływa na przyspieszenie metabolizmu i utratę wagi. Chcąc zyskać dodatkową masę warto wspomagać się także specjalnymi odżywkami np.

bialko-cwiczenia

Odżywki na masę mięśniową – Gainer, które zawierają węglowodany, białko oraz aminokwasy niezbędne do właściwego budowania masy mięśniowej. Odżywki na masę oraz suplementy np.  Probolan 50  mające na celu szybsze budowanie mięśni spowodują, że osiągniemy swój cel i zapomnimy o nieestetycznym wyglądzie. Niestety odżywki dla sportowców i suplementy to dobry wybór jedynie dla osób zdrowych, jeżeli utrata kilogramów spowodowana jest chorobą należy zawsze zasięgnąć porady lekarza.

Gainer na przytycie

Dieta na masę opiera się nie tylko na spożywaniu większej ilości kalorii, ale także aktywności fizycznej niezbędnej do budowania masy mięśniowej, a nie tylko nabierania tkanki tłuszczowej, dlatego nie możemy stosować diety wysokoenergetycznej preferując całodzienny relaks na kanapie. Dieta ta przeznaczona jest dla osób, którym zależy na wymodelowaniu sylwetki, a nie nabraniu kilkunastu kilogramów, które będą jedynie stanowiły fałdki tłuszczu na brzuchu, udach czy pośladkach.

Zobacz również temat: Czy rozmiar penisa ma znaczenie

Jedzenie na mase mięśniową

Dieta wysokoenergetyczna jest idealnym sposobem na nabranie masy przez osoby cierpiące na nadmierną szczupłość, ale zwiększona kaloryczność posiłków może także powodować pewien dyskomfort trawienny, z którym będzie na początku trudno sobie poradzić. Aby uniknąć bólu brzucha i uczucia pełności powinniśmy spożywać mniejsze porcje w równomiernych odstępach czasu. Optymalną ilością posiłków podczas stosowania diety jest spożywanie 3- 4 posiłków głównych i 2 przekąsek. W trakcie stosowania tej diety nie obowiązuje nas zalecenie o spożywaniu kolacji około godziny 18, a ostatni posiłek w ciągu dnia powinniśmy zjeść przed pójściem spać, jednak nie może być on ciężkostrawny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *