Co trzeba jeść żeby schudnąć

jedzenieDieta kojarzy się nam z drastycznym redukowaniem spożywanych pokarmów, ale tak naprawdę wcale nie musi oznaczać głodówki. Aby pozbyć się nadwagi należy nie tylko wyeliminować z jadłospisu źródła pustych kalorii oraz dużo ćwiczyć, ale także zwrócić szczególną uwagę na to jak i kiedy jemy. Nasze nawyki żywieniowe oraz sposób przygotowywania posiłków w równym stopniu wpływają na utratę wagi jak dobrze dobrana dieta.

Co jeść by schudnąć

Wiele osób narzeka, że mimo stosowania restrykcyjnych diet wcale nie chudnie lub natychmiastowo przybiera na wadze, zaraz po zakończeniu kuracji. Jeżeli i Ty należysz do tej grupy lub dopiero planujesz stosowanie diety sprawdź jak jeść żeby schudnąć i cieszyć się wreszcie piękną figurą.


Jeżeli chcesz szybko chudnąć koniecznie musisz zwrócić uwagę na Twoje dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe. To jak, kiedy i ile jesz znacznie wpływa na szybkość utraty zbędnych kilogramów oraz samopoczucie.

Warto także przeczytać: Herbaty na odchudzanie

Jak jeść zdrowo żeby schudnąć

Jedz 5 posiłków dziennie o stałych porach  – Stałe pory posiłków powodują, że jemy mniejsze porcje, nie odczuwamy głodu oraz możemy utrzymać stały poziom cukru we krwi, przez co nasz organizm nie wydziela dużych ilości insuliny, która powoduje nadmierne magazynowanie kalorii z pożywienia w postaci tkanki tłuszczowej.

Jakie produkty jeść żeby schudnąć

Stosując dietę powinniśmy jeść 3 posiłki główne oraz 2 przekąski. Ostatni posiłek w ciągu dnia nie powinien być spożywany później niż o godzinie 18.00. Aby szybko chudnąć nie można rezygnować ze śniadania, które powinno składać się z wartościowych węglowodanów złożonych. Pierwszy posiłek w ciągu dnia jest niezwykle ważny, gdyż zapewnia nam energię do normalnego funkcjonowania i pozwala ograniczyć nagłe napady głodu oraz ochoty na słodycze powodowane spadkiem glukozy we krwi.

Warto zapoznać się także z tematem: Tabletki na powiększenie biustu ranking

Co jeść żeby schudnąć przepisy

Woda stanowi podstawę zdrowej diety. Oczyszcza organizm z toksyn, pomaga usprawnić procesy metaboliczne oraz wypełnia żołądek i sprawia, że jemy mniej i szybciej jesteśmy syci. Szklanka wody wypita przed posiłkiem pozwala zjeść znacznie mniejszą porcję oraz wpływa na trawienie spożytego jedzenia.

Co jeść aby schudnąć z brzucha

Włącz do jadłospisu błonnik – Jest on w postaci produktów pełnoziarnistych, świeżych warzyw i owoców oraz suplementów działa podobnie, jak woda i pozwala znacznie usprawnić procesy metaboliczne oraz trawienne. Dzięki swoim właściwościom higroskopijnym błonnik pęcznieje w żołądki i powoduje długie uczucie sytości.

Co ile jeść żeby schudnąć

Jedz wolno i zmień sposób przyrządzania posiłków – Aby chudnąć należy dokładnie przeżuwać każdy kęs i jeść w spokoju. Nasz mózg otrzyma wówczas szybciej sygnał, że czas posiłku minął i nie będziemy spożywać nadmiaru kalorii.

Temat, który może cię zainteresować: Skuteczne środki odchudzające

Równie ważny, jak stałe pory posiłków jest sposób ich przygotowywania. Podczas diety należy bezwzględnie wyeliminować smażenie i zastąpić ten proces obróbki termicznej pokarmów gotowanie, gotowaniem na parze lub pieczeniem i duszeniem. Unikać musimy także spożywania sosów, zasmażek oraz tłuszczów zwierzęcych.

Żeby schudnąć trzeba jeść – Procesy odchudzania nie należą do łatwych jednak, jeżeli postaramy się zastosować do powyższych wskazówek i rygorystycznego przestrzegania stałych pór posiłków nauczymy nasz organizm właściwego funkcjonowania i zapobiegniemy efektowi jo jo w przyszłości. Stałe pory posiłków, jedzenie mniejszych porcji oraz stosowanie zdrowej i zapewniającej nam dostateczne ilości składników odżywczych diety pozwoli także wpłynąć na szybkość procesów metabolicznych oraz trawiennych, dzięki czemu nie będziemy tak szybko magazynować nadmiaru tkanki tłuszczowej, której źródłem są puste kalorie spożywane z powodu nagłych ataków głodu i zachcianek wywołanych spadkiem poziomu cukru we krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *