Zabieg licowania – uśmiech pełen zdrowia

Licówki to cienkie płatki nakładane na uzębienie, maskujące przebarwienia i regulujące kształt oraz wielkość zębów. Zaletą zastosowania licówek jest zadowalający efekt estetyczny utrzymujący się przez około 10 lat. Bardzo istotnym manewrem wstępnym przed założeniem licówek jest higienizacja jamy ustnej, gwarantująca trwałość i jakość późniejszego zabiegu.

Kiedy zastosować licówki?

Zabieg z pogranicza ortodoncji i protetyki, jakim jest nałożenie licówek na przednie zęby, stosowany jest w wielu sytuacjach, w których wrodzone lub nabyte wady uzębienia wpływają na jego estetykę. Licówki stosuje się między innymi:

 • przy zamykaniu diastemy – przerwy między górnymi jedynkami,
 • w przypadku niewielkiego przemieszczenia lub rotacji zębów przednich, co pozwala uniknąć długotrwałego leczenia ortodontycznego,
 • przy odbudowie skruszonego siekacza, kiedy ze względu na silny nacisk podczas żucia, efekt doklejenia kompozytu nie zdaje rezultatu,
 • niwelując przebarwienia nabyte lub wrodzone, gdy plamy są odporne na zabiegi wybielające,
 • do korekty kształtu uzębienia, wydłużając, skracając, zwężając lub poszerzając zęby.

Losowo wybrany artykuł: Czemu włosy wypadają?

Licówki Kraków – rodzaje materiałów stosowanych w zabiegach licowania

Szeroka oferta licówek w Krakowie sprawia, że niemal w każdym przypadku ortodonta dobierze właściwy wariant dostosowany do indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Licowania nie należy jedynie stosować na zęby po leczeniu kanałowym, przy nieleczonej próchnicy, chorobach dziąseł i przy niektórych wadach zgryzu. W zależności od użytych komponentów są to:

 • licówki ceramiczne,
 • licówki pełnoceramiczne,
 • licówki malowane ręcznie,
 • licówki akrylowe,
 • licówki kompozytowe,
 • licówki porcelanowe.

Szukasz centrum stomatologicznego w którym bez problemu wykonasz zabieg licowania ? Sprawdź centrum CDC w Krakowie

Kraków – cena licówki

Cena zabiegu zależy od wielu czynników związanych z konkretnym przypadkiem korygowanego uzębienia, jak i od rodzaju użytego materiału w procesie licowania. Ogólne ceny licówek to zakres od 240-2500 złotych. Najdroższe, a zarazem najbardziej trwałe są licówki pełnoceramiczne, a zaraz po nich licowanie metodą ręcznego malowania. W Krakowie cena licówki kompozytowej zawiera się w przedziale od 240-500 złotych. Najtańszy jest zabieg licowania przy użyciu akrylu. Zabieg ten kosztuje od 80-220 złotych.

Licówki Kraków – opinie użytkowników

Wzmożona aktywność na forach internetowych pozwala zauważyć wzrost zainteresowania posiadaniem licówek w Krakowie. Opinie użytkowników po zabiegu licowania łączy poczucie satysfakcji i zadowolenia. Różnice zdań dotyczą przede wszystkim cen i wyższości ultracienkich licówek porcelanowych nad ich tradycyjnymi odpowiednikami. Zabieg ten nie należy do najtańszych, niemniej jednak ma wyjątkowe zalety. Przede wszystkim nałożenie cienkiej porcelany o grubości 0,4-0,8 mm, w odróżnieniu od starszej generacji komponentów, nie wymaga uprzedniego szlifowania zębów. Dodatkowo zabieg nałożenia cienkiej jak szkło kontaktowe warstwy porcelany bezpośrednio na szkliwo, jest procesem w pełni odwracalnym. W przypadku tych licówek, efekt maskujący przebarwienia i korygujący kształt uzębienia, może się utrzymywać przez kilkanaście lat.