Pocenie na twarzy
Kiedy odczuwamy uciążliwe pocenie na twarzy, pocenie całego ciała, zaczynamy myśleć, jakie są efektywne sposoby na pocenie, jednak najpierw musimy poznać tego przyczyny.
Nadmierna potliwość przyczyny mogą być różne: przegrzanie organizmu w wyniku wysokiej temperatury otoczenia (szczególnie latem) lub wysiłku fizycznego. Często nadmierna potliwość towarzyszy chorobom, w takiej sytuacji należy skontaktować się z lekarzem.
Nierzadko też pocimy się nadmiernie w sytuacjach stresowych, pod wpływem silnych emocji, wzrostu ciśnienia.
W takiej sytuacji najczęściej występuje nadmierna potliwość twarzy, obrębu szyi i głowy. Jest to uciążliwe zwłaszcza dla kobiet, kiedy makijaż się rozmywa, dosłownie spływa po twarzy, a włosy wyglądają na przetłuszczone. Kobieta w takiej sytuacji traci pewność siebie.
Doskonałym środkiem na zredukowanie dolegliwość jest antyperspirant do twarzy np. Svr Spirial Antyperspirant w kremie, który skutecznie blokuje ujście gruczołu potowego. Aplikować należy go na umytą skórę.
Kilka rad jak się nie pocić
Stosuj dietę niskowęglowodanową i niskotłuszczową, bogatą w błonnik. Unikaj pikantnych potraw, kawy i produktów zawierających glutaminian sodu, zamiast ostrych przypraw, używaj ziół. Unikaj herbat ziołowych działających napotnie z lipy, czarnego bzu. Popijaj herbatki z mięty, pokrzywy i szałwii. Dbaj o higienę ciała, do kąpieli możesz dodać napar z rumianku, szałwii.
Pocenie na twarzy
Stosuj dobry antyperspirant. Na rynku na pewno znajdziesz antyoperspirant na pocenie dla siebie, dostępnych w kulce, sztyfcie i w formie spray. Jeśli żaden z dostępnych w drogerii antyperspirantów nie spełnia twoich oczekiwań, możesz spróbować antyperspirant na nadmierne pocenie, dostępny w aptekach. Zawiera on środek blokujący ujście gruczołu potowego. Jego zaletą jest bezzapachowość, jest to dobry antyperspirant dla mężczyzn i kobiet. Jednak długotrwałe stosowanie może doprowadzić do podrażnienia skóry.
W aptekach również znajdziesz lek na pocenie, o działaniu hamującym pocenie na całej powierzchni ciała. Tabletki na pocenie zawierają wyciąg szałwii, melis, skrzypu. W składzie tabletek znajdują się tylko zioła, jednak ich działanie na całą powierzchnie ciała może zachwiać gospodarkę wodno-elektrolitową, bowiem działają moczopędnie. Stosowanie tabletek skonsultuj z lekarzem, pomimo tego, że dostępne są bez recepty.