Czemu włosy wypadają?

czemu włosy wypadająCzemu włosy wypadają? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie, po raz kolejny widząc na szczotce lub grzebieniu garść włosów. Przyczyn wypadania włosów może być bardzo wiele. Część z nich jest błaha, inne zaś mogą świadczyć o poważnych chorobach.

Nieprawidłowa dieta i zła pielęgnacja

Nadmiernie wypadające włosy to problem osób, w których diecie brakuje ważnych składników odżywczych, takich jak żelazo i cynk, a także białka i niezbędnych aminokwasów. Szczególnie szkodliwe są monodiety oraz diety poniżej 1000 kcal. Zwiększona utrata włosów pojawia się również u osób, które nieprawidłowo je pielęgnują. Zbyt gwałtowne czesanie, używanie nieodpowiednich szamponów i odżywek, lakierowanie i farbowanie – to wszystko osłabia włosy. Warto sięgnąć po delikatne kosmetyki, ograniczyć stosowanie suszarki i używać szczotki z naturalnego włosia.

Może cię zainteresować: Follixin wypadanie włosów tabletki

Czemu włosy wypadają? 

Innym czynnikiem, który powoduje przerzedzenie fryzury są zaburzenia pracy organizmu. Prym wiedzie niedoczynność oraz nadczynność tarczycy i inne nieprawidłowości w działaniu tego narządu, takie jak choroba Gravesa-Basedowa. Na nadmierne wypadanie włosów skarżą się też kobiety cierpiące na zaburzenia hormonalne, a także kobiety w połogu i karmiące piersią. Rzadszym, ale niebezpiecznym powodem łysienia jest zatrucie chemikaliami, na przykład rtęcią czy arsenem.

Nadmiernie wypadające włosy? Winny może być stres

Stresujący tryb życia również może być odpowiedzią na pytanie, czemu włosy wypadają. Wysoki poziom stresu powoduje zwiększone wydzielanie prolaktyny. Nadmiernie wypadające włosy mogą być efektem znacznego stężenia tego hormonu w organizmie. Kluczowe jest nauczenie się technik relaksacyjnych, które pomogą rozładować stres. Niekiedy może być niezbędna terapia u psychologa lub stosowanie leków uspokajających.

Powiązany tematycznie: Najlepsze preparaty na wypadanie włosów

Skuteczny preparat na wypadanie włosów

Na rynku znajdziemy wiele suplementów, które wzmacniają włosy i hamują ich wypadanie. Najlepszą opinią cieszą się takie preparaty, jak Follixin (lider wśród pacjentów i lekarzy), Provillus czy Procerin. Szukając odpowiedniego dla siebie preparatu, trzeba zwrócić uwagę na zakres jego działania. Są specyfiki, które działają tylko w przypadku łysienia androgenowego, są też takie, które mogą przyjmować osoby po chemioterapii. Największa wszechstronność cechuje wspomniany wcześniej Follixin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *