Licówki czy warto

bialeCo to są licówki i ile kosztują? Krzywe zęby, szczeliny pomiędzy zębami, przebarwienia, źle wykonane plomby i inne niedoskonałości widoczne na zębach szczególniejsze tych z przodu sprawiają, że ludzie niechętnie się uśmiechają. A przecież śmiech to zdrowie, dlatego warto się uśmiechać. Aby było łatwiej, specjaliści opracowali licówki, czyli mówiąc wprost specjalne nakładki, które nakłada się na powierzchnię naturalnego i zarazem niedoskonałego zęba.


Przeczytaj: Ćwiczenia na płaski brzuch po porodzie

Nakładki porcelanowe na zęby

Stosując licówki glamsmile można przede wszystkim uzyskać odpowiedni kształt dla zęba, wydłużyć go czy usunąć szpary. Dlatego przeznaczone są dla tych osób, które chcą pozbyć się tego typu niedoskonałości. Z reguły zakłada się je od trójki do trójki, bądź też od czwórki do czwórki.

Licówka ceramiczna 

licLicówki są delikatne i mocowane wyłącznie do zewnętrznej części zęba. Zakładanie licówek nie wymaga intensywnego zdeformowania naturalnych zębów. Główną zaletą licówek jest to, że nie są one podatne na ubytki pojawiające się na skutek próchnicy czy ścieranie. Nie ulegają również przebarwieniu. Dobrze wykonane licówki uniemożliwiają osadzanie się płytki bakteryjnej.

Warto przeczytać także: Zapalenie mieszka włosowego po depilacji

Porcelanowe zęby

Aby móc cieszyć się licówkami na zębach, trzeba zarezerwować sobie co najmniej dwa terminy u stomatologa. Podczas pierwszej wizyty stomatolog rozmawia z pacjentem, a także dokonuje odcisku naszych zębów. Jeżeli nie ma przeciwwskazań aby wykonać licówki, a cena odpowiada pacjentowi, to na drugiej wizycie dochodzi już do założenia ich na zęby.

po zabiegu

Porcelanowe licówki
Licówki na jedynkiPo założeniu licówek pacjent przez kilka godzin powinien unikać barwiących napojów oraz twardych potraw. Pielęgnacja licówek powinna odbywać się na tej samej zasadzie jak w przypadku zębów bez licówek. Miękka szczoteczka do zębów, nitka dentystyczna i płyn do płukania ust to podstawa i w tej kwestii nic się nie zmienia. Raz na dwa lata trzeba również kontrolować stan licówek podczas wizyty u stomatologa.

Co zrobic zeby miec biale zeby

Ile kosztują licówki na zęby

Koszt licowek w zależności od stomatologa i jego cennika będzie to od 300 do 600 za licówkę i od 600 do 1000 zł za koronę. W ten prosty sposób można uzyskać zupełnie nowy uśmiech, a przede wszystkim białe, lśniące zęby. Warto decydować się na ten zabieg, aby uśmiechać się częściej i szczerze. Efekt na pewno będzie widoczny i to od razu.

Z innej kategorii: Czerwona koniczyna tabletki Zioła

Jeden komentarz do “Licówki czy warto

  • 8 czerwca 2017 o 16:02
    Bezpośredni odnośnik

    Ja powiem że zdecydowanie warto, tylko zależy gdzie się je robi. Ja np miałam bardzo dużo problemów z nimi bo mi odpadały a co się później okazało pani dentystka nie umiejętnie je założyła. Lepszym rozwiązaniem są korony, zdecydowanie lepiej się trzymają ale są droższe, koszt jednej to 400-800 zł w zależności od miejscowości

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *