Leczenie trądziku laserem

laserIPL na trądzik – Jest to jedna z najbardziej uciążliwych dolegliwości jakiej doświadczają nie tylko młodzi ludzie w okresie dojrzewania, ale też dorośli. W związku z czym zapotrzebowanie na skuteczne metody walki z trądzikiem wzrasta. Tym razem opracowano niezawodny i w stu procentach skuteczny sposób, jakim jest IPL, czyli nowoczesne leczenie trądziku przy użyciu lasera.

 IPL co to jest

Światło IPL bardzo szybko i skutecznie niszczy bakterie wpływające na zmiany zapalne w trądziku, które rozmnażają się w zaskakującym tempie. Działanie tego lasera jest wręcz porównywalne z leczeniem antybiotykiem, z tym że nie wywołuje skutków bocznych i nie naraża wątroby czy żołądka. Co więcej, badania niejednokrotnie dowiodły, iż światło IPL działa zdecydowanie szybciej niż tradycyjne metody, które w gruncie rzeczy i tak nie prowadzą do pozytywnych efektów.

Temat z tej samej kategorii: Czego unikać przy trądziku

Laser ipl na trądzik

Warto podkreślić, iż leczenie w systemie IPL zapewnia szybki i fascynujący efekt w przypadku trądziku ze zmianami ropnymi. Aby osiągnąć te zmiany, zaleca się z reguły wykonanie serii zabiegów, liczących minimum 3, a maksymalnie 5 zabiegów. Zabiegi te powinno się wykonywać w tygodniowych odstępach.


poLeczenie laserem

Jeżeli ktoś decyduje się na dany zabieg, musi odpowiednio się do niego przygotować. Ważne jest, aby osoba ta nie opalała się na słońcu, ani tym bardziej w solarium. Jeżeli stosuje kremy z retinolem, witaminą C, albo z kwasami owocowymi, to na około 28 przed powinna je odstawić. Na tydzień przed wykonaniem zabiegu nie może również przyjmować leków oraz ziół fotouczulających. A przed samym zabiegiem skóra powinna być całkowicie czysta. (laser czy ipl)

Temat, który może cię zaciekawić: Jak skutecznie wybielić zęby

Laserowe usuwanie tradziku

Także po zabiegu należy chronić skórę przed opaleniem, a nawet przed samymi promieniami słonecznymi. Ponadto po zabiegu przez okres około czterech tygodni nie powinno się zażywać wspomnianych już środków fotouczulających.

Z kategorii o problemach skórnych: Domowe sposoby na łupież suchy

Usuwanie trądziku laserem

Na zabieg ten nie mogą decydować się kobiety w ciąży, ani te, które karmią piersią. Jeżeli ktoś ma choroby skóry, również nie może wykonać zabiegu. Nadwrażliwość skóry, cukrzyca, implanty znajdujące się wewnątrz ciała, albo stosowania steroidów to wszystko, co wyklucza możliwość wykonania danego zabiegu.

Laser ipl trądzik – Średni koszt wykonania takiego zabiegu przy użyciu światła IPL to 120 złotych. Aczkolwiek cena uzależniona jest od gabinetu, w którym jest on wykonywany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *