Witamina pp trądzik

ppNiacyna działanie – Witaminy z grupy B odgrywają szereg ważnych ról w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jedną z nich jest witamina tabletki pp (witamina B3, niacyna, kwas nikotynowy), która odpowiada m.in. za właściwe funkcjonowanie układu nerwowego. Witaminy dla skóry – PP? Dlaczego warto uwzględnić jej źródła w codziennej diecie?

Witamina pp na trądzik

Wykazuje ona szereg działań, które powalają poprawić ogólny stan zdrowia oraz wpływa w pozytywny sposób na zachowanie atrakcyjnego wyglądu. Niacyna uczestniczy w szeregu ważnych dla zdrowia procesów m.in.:


 • Reguluje poziom cukru we krwi, dzięki czemu jej przyjmowanie pomaga zapobiegać cukrzycy typu II
 • Reguluje poziom cholesterolu – badania wykazały, że regularne stosowanie witaminy PP pozwala obniżyć poziom cholesterolu o ponad 20%
 • Pomaga zachować zdrową skórę, leczy trądzik i inne choroby skórne
 • Uczestniczy w procesach utleniania i redukcji

Witaminy na skore

Reguluje przepływ krwi i rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu pomaga leczyć migrenowe bóle głowy oraz usuwa dolegliwości krążeniowe

Z innej kategorii: Jak skutecznie wybielić zęby

Niacyna występowanie

Jest niezbędna w procesach syntezy hormonów płciowych – Pomaga leczyć choroby psychiczne (depresja) i wpływa na zachowanie właściwych funkcji obwodowego układu nerwowego. PP działa przeciwgrzybiczne i bierze udział w procesach trawiennych – stanowi składnik ważnych enzymów oraz wykazuje wpływ na procesy trawienia węglowodanów.

Witamina pp niedobór
Niedobór witaminy PP objawia się m.in. zaburzeniami osobowości, pelagrą i innymi często mylnie diagnozowanymi dolegliwościami np. zaburzeniami trawienia, bólami głowy czy bezsennością.

W czym jest witamina pp

Witamina pp gdzie występuje – może być wytwarzana przez organizm samoistnie m.in. z tryptofanu, czyli aminokwasu, którego źródłem jest mięso, zboża, produkty mleczne i drożdże. Witamina PP występuje także m.in. w morelach, brzoskwiniach, wątrobie i śledziach oraz orzechach, kaszy gryczanej i pomidorach.

Warto przeczytać również: Jak poprawić samopoczucie

Witamina PP stosowana w zalecanych dawkach pozwala usprawnić funkcjonowanie organizmu i aktywnie wpływa na poprawę stanu zdrowia. Stosując dietę bogatą w powyższe produkty bez problemu pokryjmy dzienne zapotrzebowanie na kwas nikotynowy i unikniemy nieprzyjemnych dolegliwości związanych z niedoborami witaminy PP.

Jeden komentarz do “Witamina pp trądzik

 • 4 lipca 2017 o 10:16
  Bezpośredni odnośnik

  Mi lekarz przepisał wit pp na zmniejszenie łojotoku, przy systematycznym braniu faktycznie łoju mniej się wydziela ale to nie jest tak że biorąc tą witamine nagle krosty znikają, ja bym powiedziała że o jakieś 10-15% stan skóry się poprawia i tyle

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *