Jakie tabletki antykoncepcyjne na trądzik

zmianyPrzyjmowanie leków hormonalnych jest jednym ze sposobów leczenia trądziku. Stosowane w trakcie terapii hormony regulują pracę gruczołów łojowych zmniejszając przetłuszczanie się skóry, co pozwala w pewnym stopniu ograniczyć powstawanie krost, ropnych wykwitów oraz zaskórników. Jak terapia hormonalna wpływa na organizm kobiety?

Trądzik a tabletki antykoncepcyjne

Zmiany trądzikowe mogą pojawić się w każdym wieku, jednak najczęściej obserwowany jest u osób młodych, które wchodzą w okres dojrzewania. Leczenie tej dolegliwości wymaga zastosowania szeregu zabiegów pielęgnacyjnych oraz odpowiednich preparatów farmakologicznych, które będą dostosowane do rodzaju zmian i stopnia ich nasilenia.

Podobny tematycznie: Czego unikać przy trądziku

Leki hormonalne stosowane są najczęściej, jako broń ostatniej szansy, kiedy inne terapie nie przyniosą oczekiwanych efektów. Brak poprawy stanu skóry po leczeniu retinoidami, antybiotykami lub steroidami może spowodować zastosowanie w procesie leczenia tabletek antykoncepcyjnych, które niestety nie są całkowicie obojętne dla zdrowia.

Tabletki antykoncepcyjne na trądzik nazwy

Antykoncepcyjne leki stosowane są zwykle w leczeniu trądziku o niezbyt zaawansowanym stadium. Działanie tego typu leków ogranicza się do regulowania pracy gruczołów łojowych i redukcji wydzielania sebum, przez co zmniejsza się częstotliwość występowania zmian skórnych. Antykoncepcja stosowana w leczeniu problemów skórnych nie jest w stanie ograniczać namnażania się bakterii, dlatego najczęściej stosowana jest w połączeniu z preparatami antyseptycznymi i bakteriobójczymi o działaniu miejscowym.

Z innej kategorii: Zapalenie mieszka włosowego po depilacji

Zastosowanie leczenia hormonalnego zawsze musi być skonsultowane z ginekologiem, który pomoże dobrać preparat właściwy dla danej kobiety. Warto pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne mogą powodować liczne skutki uboczne np.

  • Wahania nastroju, rozdrażnienie oraz depresję
  • Zaburzenia snu
  • Bóle głowy
  • Przybieranie na wadze
  • Obniżenie popędu płciowego
  • Suchość i infekcje pochwy

Tabletki hormonalne na trądzik

Stosowanie tabletek hormonalnych może także skutkować zwiększeniem ryzyka zachorowania na raka piersi oraz szyjki macicy, jak również wpływać na rozwój choroby zakrzepowej. Dobranie właściwych dla danej kobiety tabletek hormonalnych sprawia, że leczenie trądziku może znacznie się przedłużyć i powodować ciągłą zmianę stosowanych leków, których efekty działania widoczne są dopiero po kilku tygodniach.

Najlepsze tabletki antykoncepcyjne na trądzik

Alternatywą do stosowania tabletek hormonalnych w leczeniu trądziku może być przyjmowanie naturalnych i znacznie bezpieczniejszych dla zdrowia preparatów o kompleksowym działaniu na skórę. Preparaty typu Derminax pozwalają regulować pracę gruczołów łojowych, ograniczają ryzyko powstawania blizn, odblokowują pory skóry, a także działają antybakteryjnie i regenerują uszkodzoną tkankę. Szerokie spectrum działania naturalnych suplementów pozwala także uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych obserwowanych podczas leczenia trądziku tabletkami antykoncepcyjnymi.

Może cię zainteresować temat: Skuteczne leczenie trądziku

Obserwując pierwsze zmiany trądzikowe oraz niedoskonałości pojawiające się na skórze np. przed menstruacją warto zacząć działać jak najszybciej, aby nie dopuścić do znacznego pogorszenia się stanu skóry i powstania infekcji bakteryjnych, które mogą szybko rozprzestrzenić się na dekolt, ramiona oraz plecy powodując jeszcze większe kompleksy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *