Retinoidy trądzik

tradzTrądzik staje się przyczyną wielu problemów emocjonalnych i znacząco obniża się niestety także poczucie własnej wartości zwłaszcza jeżeli chodzi o kontakty z płcią przeciwną.

Co pomaga na trądzik

Niestety leczenie tej dolegliwości nie jest łatwe i wymaga długotrwałego stosowania różnych leków oraz przestrzegania zasad właściwej pielęgnacji cery, która powinna być ukierunkowana na regulację pracy gruczołów łojowych, zapobieganie rozwojowi bakterii powodujących powstawanie zmian trądzikowych oraz głębokie oczyszczanie porów skóry.

Z innej kategorii temat:Produkty które spalają tłuszcz

Jak zwalczać trądzik?

Zmiany trądzikowe obserwowane są u osób w różnym wieku, jednak najczęściej występują zwłaszcza w okresie dojrzewania u nastolatków i wiążą się z toczącą się w organizmie burzą hormonalną. W leczeniu trądziku o rożnych postaciach stosuje się m.in. retinoidy, czyli środki, których głównym składnikiem jest czysty retinolwitamina A. krem z retinoidami, Leki oparte na naturalnej lub syntetycznej formie witaminy

Temat, który może cię zaciekawić: Co to jest zakwaszenie organizmu

Leczenie trądziku retinoidami

A znacząco poprawiają stan skóry poprzez działanie ograniczające wydzielanie sebum i odblokowujące pory skóry. Wadą stosowania maści i kremów z retinoidami jest dość długotrwały czas leczenia oraz widoczne pogorszenie się stanu skóry na samym początku kuracji.


RetinoidW zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania trądziku w jego leczeniu stosowane są także leki hormonalne, antybiotyki oraz środki antyseptyczne blokujące rozwój chorobotwórczych bakterii bytujących na naszej skórze.

Skutki uboczne stosowania
Preparaty z retinolem mogą powodować szereg działań ubocznych, które niestety znacząco wpływają na nasz wygląd. Najczęściej są to silne podrażnienia, reakcje alergiczne, a także nadmierne złuszczanie się naskórka oraz uporczywy świąd. W trakcie kuracji retinoidami może także występować ból głowy, krwawienia z nosa i inne dolegliwości o różnym nasileniu. Stosowanie preparatów z retinolem jest szczególnie niebezpieczne w okresie ciąży gdyż powoduje liczne wady płodu.

Retinoidy bez recepty

Stosowanie retinoidów powinno być zawsze poprzedzone wnikliwą konsultacją lekarską i nie należy stosować maści i kremów z witaminą A na własną rękę. Kuracja mimo swoich wad jest zwykle skuteczna i pozwala przez jakiś czas uniknąć powstawania kolejnych wykwitów skórnych.

Domowe sposoby na trądzik młodzieńczy

Leczenie trądziku przebiega wieloetapowo. Oprócz kuracji dobranej przez dermatologa konieczne jest także stosowanie odpowiedniej diety, dokładne oczyszczanie cery oraz dbanie o higienę i unikanie dotykania obszarów objętych trądzikiem brudnymi rękami.

Codzienna pielęgnacja cery trądzikowej wymaga doboru właściwych kosmetyków, które będą delikatnie myły i oczyszczały skórę (nie mogą zawierać mydła i alkoholu) oraz stosowania kremów z wysokim filtrem UV, także w okresie zimowym. Aby proces leczenia był efektywny należy zrezygnować z opalania oraz stosowania używek, które znacząco pogarszają stan cery.

Tetracyklina na trądzik

Pryszcze są dolegliwością, która uprzykrza życie i wpływa na stan psychiczny, dlatego konieczne jest jak najszybsze rozpoczęcie leczenia, aby uniknąć szpecących i trwałych blizn potrądzikowych, które powstają w skutek zaniku objętej stanem zapalnym tkanki.

Retinol na trądzik

Stosowanie terapii farmakologicznej oraz powierzchniowych leków w postaci maści i kremów przepisanych przez dermatologa można dodatkowo uzupełniać przyjmowaniem preparatów witaminowych oraz oczyszczających skórę od wewnątrz suplementów, które pozwalają znacznie szybciej poprawić wygląd naszej skóry oraz leczą różne postacie trądziku, jak również pomagają przywrócić zdrowy wygląd cerze przejawiającej skłonność do powstawania rożnych niedoskonałości np. cera tłusta.

Jeden komentarz do “Retinoidy trądzik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *