Czego unikać przy trądziku

dietyJak zmniejszyć trądzik  – Jednym z ważnych czynników, które wpływają na stan naszej skóry i pojawienie się zmian trądzikowych jest nieodpowiednia dieta. Jak odżywiać się cierpiąc na trądzik? Czego nie należy jeść chcąc mieć zdrową i piękną cerę?

Skuteczne leczenie trądziku

Za nasilenie się zmian trądzikowych bardzo często odpowiadają spożywane przez nas pokarmy. Żywność wysoko przetworzona oraz pełna konserwantów i sztucznych barwników potrafi doprowadzić do znacznego nasilenia się zmian oraz spowodować, że leczenie nie będzie skuteczne, dlatego oprócz dobrze dobranych leków i kosmetyków do pielęgnacji cery trądzikowej konieczne jest także stosowanie lekkiej i zdrowej diety na usuwanie trądziku, która wpłynie na szybszą regenerację skóry i zapobiegnie nadmiernemu wydzielaniu sebum.

Przeczytaj także: Niedobór potasu i magnezu

Trądzik młodzieńczy dieta

najlepsze na pryszcze

Odpowiednie odżywienie ma ogromny wpływ na nasz stan zdrowia i potrafi znacznie przyspieszyć procesy regeneracji komórek i tkanek. W przypadku dolegliwości trądzikowych koniecznie należy postawić na spożywanie naturalnych i wolnych od sztucznych substancji pokarmów oraz unikać spożywania nadmiaru ostrych przypraw, które nasilają wydzielanie łoju będącego pożywką dla bytujących na skórze bakterii.

Warto przeczytać także: Niskie libido u kobiety

Osoby posiadające trądzik oraz inne problemy skórne powinny bezwzględnie usunąć ze swojego jadłospisu:

  • Słodycze – czekolada, wyroby cukiernicze, batony i inne słodkie przekąski widocznie pogarszają stan cery
  • Napoje gazowane, słodkie soki oraz nektary owocowe, które są źródłem ogromnych ilości białego cukru, a także konserwantów, sztucznych barwników i szkodliwych słodzików
  • Potrawy tłuste i ciężkostrawne, które wpływają na przetłuszczanie się cery
  • Wyroby garmażeryjne, wędliny słabej jakości oraz tłuste gatunki mięs
  • Tłuszcze zwierzęce i utwardzane margaryny
  • Pełnotłusty nabiał
  • Słone przekąski, Fast foody oraz inne „śmieciowe jedzenie”
  • Ostre przyprawy i sól

Jak zapobiec trądzikowi

Stosując dietę bogatą w pełne ziarna, świeże owoce i warzywa, wysokiej jakości chude mięsa i wędliny oraz zdrowe tłuszcze m.in. oliwę z oliwek tłoczoną na zimno możemy znacznie ograniczyć powstawanie zmian trądzikowych i przyspieszyć ich leczenie. Dzięki właściwej diecie ograniczymy nasilony łojotok, poprawimy wygląd naszej cery, wpłyniemy na większe przyswajanie cynku oraz innych ważnych dla skóry mikroelementów.

Temat, który może cię zainteresować: Skuteczne środki odchudzające

Czym leczyć trądzik

Lekarze dermatolodzy potwierdzają, że odpowiednia dieta ma ogromny wpływ na wygląd naszej cery i jest niezbędnym elementem jej leczenia. Warto o tym pamiętać, gdyż trądzik dotyka najczęściej osoby młode i chętnie stosujące niezdrową oraz pełną tłuszczu, cukru i szkodliwych konserwantów dietę, która nie tylko szkodzi na cerę, ale także powoduje nadwagę, zaburzenia hormonalne, cukrzycę i inne schorzenia cywilizacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *