Antybiotyk na pryszcze

Czym leczyć krosty?Co jest dobre na pryszcze? Główną przyczyną powstawania różnego rodzaju trądziku są bytujące na naszej skórze bakterie, które powodują powstawanie ropnych krost i stanu zapalnego prowadzącego do zaniku tkanki skórnej. Przewlekły stan zapalny sprzyja powstawaniu szpecących blizn potrądzikowych, którym zapobiegać ma właśnie leczenie ropnych zmian skórnych antybiotykami.

Co pomaga na trądzik

Antybiotyki wykazują działanie bakteriobójcze oraz przeciwzapalne i właśnie z tego względu stały się często przepisywanymi przez dermatologów lekami na trądzik. Najczęściej stosowane są w leczeniu opornych na inne terapie rodzajów trądziku, gdyż przyjmowanie doustnej antybiotykoterapii oraz powierzchniowo działających maści na bazie antybiotyków nie jest obojętne dla naszego zdrowia i może powodować szereg skutków ubocznych.


Antybiotyki na pryszcze – nie stanowią leku na wszystkie typy trądziku i stosuje się je do leczenia zmian ropnych powstających w wyniku zakażenia bakteryjnego skóry. W trakcie stosowania terapii nie można przerywać jednoczesnego leczenia środkami ograniczającymi wydzielanie sebum jak również zapominać o codziennym oczyszczaniu cery.

Z tej samej kategorii: Jak usunąć blizny

Trądzik po 30

Dużym problemem w leczeniu zmian trądzikowych z pomocą antybiotyków jest dobór skutecznego leku, który zadziała na konkretny rodzaj bakterii powodujących nasze problemy skórne. Skutkuje to najczęściej koniecznością przetestowaniu kilku leków, które nie działają od razu i przedłużają cały proces leczenia przyczyniając się możliwości pogorszenia stanu skóry. Pierwsze efekty działania antybiotyków widoczne są po około 2 – 3 tygodniach stosowania, a cała kuracja, po której zauważymy widoczną poprawę stanu skóry trwa kilka miesięcy.

W leczeniu trądziku najmniej szkodliwe są antybiotyki z grupy erytromycyn – rzadko powodują alergie i są dobrze tolerowane przez organizm, niestety ich skuteczność stale maleje z powodu uodparniania się bakterii. Najbardziej skuteczne, ale dość obciążające dla organizmu są antybiotyki z grupy tetracyklin.

Tabletki antykoncepcyjne na trądzik

Ich wadą jest szereg skutków ubocznych, do których zaliczamy m.in. zburzenia pracy wątroby i nerek, zapalenie pochwy czy problemy żołądkowe. Tetracyklina i jej pochodne jak Doksycyklina czy też Erytromycyna nie powinny być stosowane w okresie dojrzewania, gdyż wpływają na rozwój kości oraz powodują trwałe przebarwienia zębów.

Soda na pryszcze

Skutki uboczne antybioterapii – Leczenie trądziku antybiotykami sprzyja osłabieniu odporności organizmu, powoduje uodpornienie się bakterii na działanie konkretnego leku oraz sprzyja zakażeniom grzybiczym, które mogą znacznie wpłynąć na nasz stan zdrowia. Podczas stosowania antybiotyków należy stosować dietę ubogą w cukry proste, spożywać dużą ilość przetworów mlecznych oraz wspomagać się osłonowymi lekami zawierającymi żywe kultury bakterii probiotycznych.

Trądzik pospolity leczenie

Trądzik należy do dolegliwości, które powstają w wyniku działania różnorodnych czynników. Aby leczenie było skuteczne należy zadbać o właściwą pielęgnację cery, stosować dietę ubogą w tłuszcze, zrezygnować z palenia tytoniu oraz unikać spożywania słodyczy i ostrych przypraw. W leczeniu pomocne są także naturalne suplementy zawierające aktywne wyciągi roślinne, które oczyszczają skórę od wewnątrz, odblokowują gruczoły łojowe oraz ograniczają wydzielanie sebum będącego pożywką dla bakterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *