Jak usunąć blizny

blizny-jak-usunacJak się pozbyć blizn? Blizny na twarzy mogą być pozostałością po trądziku, chorobach wieku dziecięcego np. ospie wietrznej czy stanowić pamiątkę po wypadkach i urazach. Niezależnie od ich podłoża są poważnym defektem kosmetycznym, który sprawia, że posiadająca je osoba czuje się niepewnie w towarzystwie i często posiada niskie poczucie własnej wartości.

Jak pozbyć się blizn na twarzy

Szpecące twarz blizny możemy skutecznie spłycić i spowodować, że będą mniej widoczne, co znacząco wpłynie na naszą samoocenę. Sposobów radzenia sobie z bliznami jest wiele, począwszy od kremów i maści po zabiegi chirurgiczne.

Kremy na blizny potrądzikowe

Najczęściej borykamy się z problemem blizn pozostałych po trądziku, których moglibyśmy uniknąć wdrażając odpowiednie leczenie w czasie trwania dolegliwości. Niestety popularne wśród osób z krostami na twarzy, ramionach czy dekolcie wyciskanie pryszczy powoduje, że na skórze powstają głębokie ubytki, które później bardzo trudno usunąć.

Przeczytaj także: Czego unikać przy trądziku

Blizny jak się ich pozbyć

Aby zminimalizować ryzyko powstawania blizn po trądziku najlepiej unikać wyciskania krost, drapania oraz dotykania niedoskonałości brudnymi rękami, co prowadzi do zakażeń bakteryjnych. Zanim pojawią się blizny na twarzy zwykle dochodzi do przewlekłego zakażenia bakteriami, które przenosimy na rękach w wyniku, czego powstają rozległe i głębokie zmiany martwicze.

Usuwanie blizn pooperacyjnych

W przypadku pojawienia się trądziku podstawą uniknięcia blizn jest odpowiednie leczenie oraz pielęgnacja i oczyszczanie cery. W dążeniu do dobrej kondycji naszej skóry ogromną pomocą jest także dieta, która powinna dostarczać witamin i minerałów oraz wykluczać produkty wpływające na nasilenie się zmian m.in. potrawy tłuste, ostre, słone oraz słodycze i tzw. śmieciowe jedzenie chętnie spożywane przez młode osoby szczególnie narażone na pojawienie się pryszczy i trądziku. (jak sie pozbyć blizn potrądzikowych)

Warto zapoznać się z tematem: Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch

Jak pozbyć się blizn po pryszczach

Szybkie wdrożenie leczenia, przyjmowanie suplementów oczyszczających skórę od wewnątrz oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków i maści na trądzik pozwoli znacznie zmniejszyć ryzyko powstania blizn oraz zmniejszy widoczność zmian na skórze.

po kuracji Scar1

Bardzo ważnym aspektem leczenia trądziku jest przestrzeganie higieny i dbanie o czystość rąk, które powinniśmy myć za każdym razem nim dotkniemy twarzy i np. przystąpimy do zabiegów oczyszczania cery. Kluczową rolę w tym przypadku odgrywa także dobór właściwych dla rodzaju naszej cery kosmetyków m.in. do makijażu, które mogą wpływać na zaostrzenie się stanów zapalnych i powstawanie ropnych krost.

Jak pozbyć się starych blizn

Środków, które pomogą pozbyć się blizn nie tylko po trądziku jest bardzo wiele. Jedne dostępne są jedynie na receptę, inne bez problemu kupimy na własną rękę. Ważne, aby wybierając leki i maści na blizny sięgać po te polecane przez dermatologów i opracowane przy ich współpracy. Dużą popularnością i skutecznością cieszą się m.in.: Bliznasil, Bio – Oil, Palmers Cocoa czy Cicatrix, Cepan

Likwidacja blizn – W leczeniu blizn trądzikowych możemy także stosować zabiegi kosmetyczne np. laseroterapię i mezoterapię, a także liczne terapie oparte na medycynie estetycznej, jednak niestety zabiegi te nie należą do najtańszych i wymagają cierpliwości oraz systematycznego powtarzania.

Szybki sposób na blizny po trądziku – Leczenie tego typu problemów na twarzy może być skuteczne, ale tylko w przypadku, gdy zadbamy o zachowanie jak najlepszego stanu naszej skóry. Głębokie i rozległe uszkodzenia tkanki spowodują, że każda terapia będzie długotrwała i może skutkować niepełnym usunięciem niedoskonałości.

Temat, który może cię zainteresować: Algi morskie zastosowanie

Aby uniknąć pojawienia się blizn i wynikających z nich dodatkowych problemów emocjonalnych warto zaraz na początku wystąpienia trądziku zastosować się do powyższych wskazówek i wdrożyć leczenie oraz stosować suplementy efektywnie poprawiające stan skóry, oczyszczające ją od wewnątrz oraz przyśpieszające usuwanie pryszczy, dzięki czemu ryzyko powstania blizn będzie znacznie mniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *