Ziemniaki ile kalorii

Ile kalorii ma ziemniak gotowany? Ziemniaki to ulubiony dodatek do obiadu w większości domów. Czy ziemniaki tuczą? Ile kalorii ma ugotowany ziemniak a ile usmażony?

Losowo wybrany temat:  Schudnąć bez diety

Ile kalorii mają gotowane ziemniaki

Ziemniaki z wody, gotowane bez skóry i dodatku soli to 89 kcal w 100 g, 2 g białka, 20 g węglowodanów oraz 2 g błonnika.

To, ile kcal maja ziemniaki zależy przede wszystkim od sposobu ich przygotowania. Najmniej kalorii mają ziemniaki bez dodatków, czyli takie, które gotujemy w wodzie, na parze lub gotujemy w mundurkach. Ziemniaki smażone kalorie to już nieco większa porcja kalorii – tak przygotowane mają 114 kcal, 20 g węglowodanów, 2 g białka oraz 3 g tłuszczu.


Ziemniaki a dieta

Ziemniaki dostarczają do organizmu dość sporo wartościowych składników odżywczych między innymi witamin i minerałów oraz błonnika, dlatego jeżeli nie stosujemy diety nie musimy sobie ich odmawiać. Na diecie lepiej nie spożywać ziemniaków zbyt często, a jeżeli już nie możemy się im oprzeć lepiej unikać tych z dodatkiem masła, nie polewać ich sosami oraz zrezygnować z frytek, placków ziemniaczanych, kopytek i innych dań z ziemniaków, które dodatkowo zawierają pełną pustych kalorii białą mąkę.

Temat, który może cię zainteresować: Jak zmotywować się do schudnięcia

Ziemniaki tuczą, jednak spożywane z umiarem nie są tak złe dla naszej sylwetki, zwłaszcza gdy żyjemy aktywnie. Jeżeli chcesz przygotować dietetyczne ziemniaki zrezygnuj z dodawania do puree masła, śmietany i mleka oraz unikaj ich smażenia. Ziemniaki z wody podane z kawałkiem gotowanego na parze kurczaka i sałatką z pomidorów to jeden z pomysłów na ograniczenie kaloryczności codziennych posiłków i uniknięcie przybierania na wadze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *