Pierwszy raz stosunek

miloscPierwszy raz chlopaka, jak i dziewczyny jest zwykle bardzo stresujący. Co ważne pierwszy stosunek i ewentualne problemy z nim związane mogą mieć wpływ na resztę życia seksualnego i stać się przyczyną zaburzeń seksualnych oraz problemów emocjonalnych. Jak przygotować się do inicjacji seksualnej i sprawić, aby pierwszy raz pozostał przyjemnym wspomnieniem?

Pierwszy raz jak to zrobić

Jak przygotować się na pierwszy raz? Moment inicjacji seksualnej jest w wielu kulturach postrzegany, jako potwierdzenie męskości. Jak uniknąć kłopotów podczas pierwszego stosunku, pokonać stres i przygotować się do pierwszego razu zarówno emocjonalnie, jak i pod względem poznania reakcji własnego ciała?


Może cię zainteresować: Przedwczesny wytrysk jak sobie z tym poradzić

Mój pierwszy seks

Zanim zaczniesz planować okoliczności pierwszego razu koniecznie zapoznaj się z własną fizjologią i dogłębnie przestudiuj zasady antykoncepcji, aby pierwszy stosunek nie zaważył na reszcie Twojego życia. Statystyki pokazują, że z roku na rok obniża się wiek młodzieży rozpoczynającej współżycie, dlatego ważne jest, aby Twoja decyzja była naprawdę dobrze przemyślana.

Temat z tej samej kategorii: Czy długość penisa ma znaczenie

Jak przeżyć pierwszy raz

Kończąc część umoralniającą przejdźmy do meritum, czyli przygotowań do pierwszego stosunku. Na pewno wiele już słyszałeś na temat pewnych problemów, które mogą mieć miejsce podczas inicjacji seksualnej i obawiasz się, że nie podołasz zadaniu i ośmieszysz się przed swoją partnerką, dla której pierwszy stosunek też jest sporym stresem chyba, że ma go już za sobą, a wówczas może Cię wiele nauczyć.

Pierwszy raz jak

Chęć sprawdzenia się w roli mężczyzny wynika z buzujących w Twoim ciele hormonów i budzącego się popędu seksualnego który domaga się zaspokojenia. Rozbudzone libido powoduje reakcje organizmu, który podczas podniecenia reaguje wzwodem i następującą potem ejakulacją.


Seks po raz pierwszy – Czasami zdarza się, że stres związany z pierwszym razem uniemożliwia osiągnięcie prawidłowego wzwodu lub powoduje przedwczesny wytrysk – jest to całkiem naturalne i nie oznacza, że coś jest z Tobą nie tak. Pamiętaj o tym, jeżeli nie wszystko ułoży się po Twojej myśli – seks wymaga doświadczenia i nauczenia się kontroli nad własnym organizmem.

Jak wyglada pierwszy raz

jak wygladaChłopcy tak samo jak dziewczyny podchodzą niepewnie do pierwszego razu i obawiają się nie tylko braku wprawy, ale także chcą jak najlepiej wypaść w oczach swojej partnerki.

Z tej samej kategorii: Biały nalot na żołędziu

jak przygotować się do pierwszego razu

Pamiętaj, że wiele opowieści np. o wielkości członka czy podbojach miłosnych Twoich kolegów może być znacznie przesadzonych. Kieruj się przede wszystkim uczuciem, które powinno istnieć pomiędzy partnerami – seks tylko dla seksu może być znaczne mniej przyjemniejszy i nie dać Ci oczekiwanej satysfakcji.

Ich pierwszy raz w łóżku – Kilka rad na dobry początek

 • Nie czerp inspiracji z filmów erotycznych
 • Upewnij się że naprawdę oboje chcecie poznać co to seks
 • Jeżeli masz wątpliwości to zaczekaj, aż dojrzejesz do zbliżenia
 • Pamiętaj o antykoncepcji – prezerwatywa pozwala zabezpieczyć się nie tylko przed ciążą, ale także chorobami przenoszonymi drogą płciową
 • Pamiętaj, że stosunek przerywany to nie antykoncepcja – co 3 dziecko poczęte jest podczas stosunku przerywanego
 • Kieruj się uczuciami, a nie presją otoczenia
 • Bądź naturalny i spontaniczny
 • Pamiętaj o delikatności i romantycznym nastroju

Pierwszy raz dla faceta

Nie rób nic na siłę i pytaj partnerkę o jej odczucia – w przeciwieństwie do chłopców pierwszy raz dla Twojej partnerki nie musi wiązać się jedynie z przyjemnymi doznaniami. Jeżeli nie staniesz na wysokości zadania to nie koniec świata – kolejny stosunek będzie bardziej udany.

Temat, który może cię zainteresować: Ananas a sperma

Pierwszy stosunek seksualny chłopaka

Podczas pierwszego razu liczy się przede wszystkim Twoje nastawienie – psychika w ogromnym stopniu pływa na reakcje naszego ciała, dlatego stres, zdenerwowanie i bak pewności siebie wpływają na pojawienie się problemów z erekcją oraz przedwczesnego wytrysku.

Jeden komentarz do “Pierwszy raz stosunek

 • 27 lutego 2017 o 09:37
  Bezpośredni odnośnik

  Ten pierwszy raz to przereklamowana sprawa, u mnie trwał jakieś 5min. Więcej z tym stresu niż zabawy;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *