Antykoncepcja męska

forAntykoncepcja u mężczyzny? O tym, że do zapłodnienia potrzeba komórki jajowej oraz plemnika wiemy wszyscy, jednak to na kobietach spoczywa zwykle odpowiedzialność zabezpieczenia się przed ciążą. Wielu mężczyzn wprost twierdzi, że zna jedynie dwie metody męskiej antykoncepcji – prezerwatywę oraz brak seksu.

Z tej samej kategorii: Niski poziom testosteronu u mężczyzn objawy

Zdrowy mężczyzna wytwarza około 150 milionów plemników w ciągu doby – jak zapanować nad tak ogromną ilością potencjalnych sprawców nieplanowanej ciąży? Istnieje kilka metod męskiej antykoncepcji, niestety nie wszystkie dają 100% pewność, że podczas stosunku nie dojdzie do zapłodnienia.

ekstra

Antykoncepcja dla mężczyzn

Najpopularniejszym i najtańszym sposobem zabezpieczania się przed ciążą jest stosowanie prezerwatywy, która dodatkowo pozwala zapobiegać groźnym chorobom wenerycznym oraz pladze AIDS. Niestety prezerwatywa nie daje całkowitego poczucia bezpieczeństwa i czasami bywa zawodna. Stosowanie kondomów słabej jakości oraz nieumiejętne nałożenie prezerwatywy może skutkować jej pęknięciem lub zsunięciem równoznacznym z ryzykiem zapłodnienia.

Temat, który może cię zaciekawić: Penilarge czy xtrasize

Antykoncepcja mężczyzn

Wazektomia – sposób na trwałą utratę płodności – Kolejną metodą męskiej antykoncepcji jest podwiązanie lub przecięcie nasieniowodów. Zabieg ten uniemożliwia produkcję plemników i zwykle jest nieodwracalny. Popularność wazektomii w Polsce jest znikoma, jednak w Stanach Zjednoczonych lub Skandynawii zabieg ten cieszy się ogromną popularnością.

Antykoncepcja dla mężczyzn zastrzyk

Podobnie, jak w przypadku kobiet, naturalne metody męskiej antykoncepcji są najbardziej zawodne. Propagowany wśród nastolatków stosunek przerywany polegający na uniknięciu wytrysku w ciele kobiety jest sprawcą wielu tysięcy ciąż zarówno wśród młodego pokolenia, jak i unikających innych metod małżonków. Stosunek przerywany nigdy nie powinien być traktowany, jako skuteczny sposób zapobiegania ciąży.

Antykoncepcja hormonalna dla mężczyzn

Dla bardzo wytrwałych mężczyzn godnym polecenia, ale ryzykownym „środkiem” antykoncepcyjnym jest tzw. wytrysk wsteczny. Polega on na uwstecznieniu wytrysku i skierowaniu spermy do pęcherza moczowego. Jak tego dokonać? Podobno skuteczne sposoby znają mistrzowie Kamasutry, jednak, jeżeli nie mamy jakiegoś pod ręką lepiej samodzielnie nie próbować zmieniać zasad funkcjonowania naszego organizmu.

Warto zapoznać się także z takim tematem: Środki na potencję ranking

Środki antykoncepcyjne dla mężczyzn

Czasowe pozbawienie płodności – Dla mężczyzn zdecydowanych czasowo pozbawić się zdolności prokreacyjnych istnieją metody antykoncepcji, które poprzez ogrzanie jąder wywołują osłabienie produkcji plemników. Przegrzanie jąder może wywołać kilkumiesięczną bezpłodność w zależności od zastosowanego zabiegu. Jedna z metod antykoncepcji „na ciepło” polega na użyciu w celu podgrzania jąder ultradźwięków.

Pigułki antykoncepcyjne dla mężczyzn

Desperaci i mężczyźni o nieco masochistycznych skłonnościach efekt podobny do zabiegu USG mogą uzyskać poprzez moczenie jąder w wodzie o temperaturze minimum 47 stopni Celsjusza – radzimy jednak zakup dobrych prezerwatyw i świadome podchodzenie do seksu.

Warto przeczytać: Problemy z seksem u mężczyzn

Od wielu lat trwają badania nad wynalezieniem tabletki antykoncepcyjne dla mężczyzn. Niestety testowane do tej pory specyfiki oparte na naturalnych hormonach nie okazały się skuteczne i zwykle stanowiły przyczynę zaburzeń funkcjonowania męskiego organizmu oraz powodowały brak ochoty na seks. Być może w końcu wynaleziona zostanie skuteczna metoda antykoncepcji dla mężczyzn, która pozwoli uniknąć trwalej bezpłodności i zdejmie nieco odpowiedzialności z kobiecych barków, ale pewnie przyjdzie nam jeszcze trochę na nią poczekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *