Który alkohol ma najmniej kalorii?

który alkohol ma najmniej kalorii

Ile kalorii mają poszczególne trunki? Warto znać odpowiedź na to pytanie, jeśli zależy nam na utrzymaniu niskiej wagi lub schudnięciu. Jeśli chcesz wiedzieć, który alkohol ma najmniej kalorii, przeczytaj poniższe wskazówki.

Ile kalorii ma piwo?

500 ml piwa jasnego – 245 kcal
500 ml piwa smakowego – 270 kcal

W przypadku gdy jesteś na diecie, staraj się nie sięgać po piwo. Zazwyczaj nie kończy się przecież na jednej puszce, a piwo jest dosyć kaloryczne. Często też picie piwa wiąże się z jedzeniem przekąsek typu chipsy czy słone paluszki, które również mają bardzo dużo kalorii. To sprawia, że piwo trzeba uznać za najbardziej kaloryczny alkohol.

Który alkohol ma najmniej kalorii?

Lepszym wyborem jest wino, ponieważ zazwyczaj bardziej się nim delektujemy. Jest też dużo zdrowsze niż inne alkohole. Ma dobry wpływ na układ krążenia i nerki oraz chroni przed niektórymi nowotworami. Najmniej kalorii mają wina półwytrawne i wytrawne.

150 ml wina białego wytrawnego – 94 kcal
150 ml wina półsłodkiego – 144 kcal
150 ml wina czerwonego wytrawnego – 63 kcal
150 ml wina czerwonego słodkiego – 190 kcal
100 ml szampana – 72 kcal
30 ml brandy – 65 kcal
50 ml koniaku – 160 kcal
30 ml whisky – 65 kcal

Może cię zainteresować: Drinki alkoholowe przepisy

Najmniej kaloryczny alkohol – wódka

Najmniej kalorii ma wódka. Co prawda w 25 ml wódki mamy 55 kcal, ale to wódka najszybciej sprawia, że szumi nam w głowie. Jeśli zależy nam na takim właśnie efekcie, wódka będzie najlepszym rozwiązaniem, bo objętościowo wypijemy jej najmniej. Koniecznie też popijajmy ją wodą. Pijąc w towarzystwie wódki słodkie, gazowane napoje i tak dostarczymy sobie nadmiaru kalorii.

Alkohol kalorie

Alkohole, które najbardziej obfitują w kalorie, to wszelkie słodkie drinki (margharita, pina colada) oraz likiery. Tych alkoholi trzeba się na diecie zdecydowanie wystrzegać. Ich jednak zazwyczaj pijemy mniej i sięgamy po nie rzadziej, więc nie są aż tak szkodliwe.

We wszystkim ważny jest umiar, dlatego nie przesadzajmy nawet z tymi trunkami, które mają najmniej kalorii. Zwracajmy też uwagę na to, co jemy w towarzystwie alkoholu i czym go popijamy.

Jeden komentarz do “Który alkohol ma najmniej kalorii?

  • 20 czerwca 2017 o 21:21
    Bezpośredni odnośnik

    Ogólnie alkohol jest bardzo kaloryczny, zwłaszcza piwo średnio w jednej puszcze jest 200 kcal. Wódka w 40 ml ma 110 kcal, średnio wypijamy na głowę około 400 ml to daje 110 kcal. Więc najmniej kalorycznym wydaje się być piwo, które ma średnio na 500 ml ponad 200 kcal, z tym że na jednym się nie kończy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *