Ćwiczenia poprawiające wzrok

treningWyrok jest bardzo ważnym zmysłem dla człowieka, dlatego należy o niego jak najlepiej zadbać. Jakie ćwiczenia pomogą usprawnić funkcjonowanie naszych oczu? Jak poprawic wzrok?

Co poprawia wzrok?

W obecnych czasach, coraz częściej pojawiają się różnego rodzaju choroby oczu i wady wzroku, zmuszające do noszenia okularów, czy stosowania preparatów niwelujących nieprzyjemne dolegliwości.

Przeczytaj również: Jak leczyć zajady w kącikach ust

Jak polepszyć wzrok?

Szczególnie szkodliwe dla naszych oczu jest długotrwałe oddziaływanie monitora komputera, prowadzenie samochodu, czytanie książek przy niewystarczającym oświetleniu, korzystanie z tabletów i smartfonów oraz długotrwałe oglądanie telewizji.

Ćwiczenia na poprawę wzroku

Niekorzystny wpływ na oczy ma także przebywanie w klimatyzowanych i nieodpowiednio wentylowanych pomieszczeniach oraz kontakt z pyłami, substancjami chemicznymi i codziennymi zanieczyszczeniami np. ze spalinami.

Ćwiczenia oczu według batesa

Możemy w prosty sposób zadbać o kondycję naszego wzroku (cwiczenia oczu). Istnieje wiele ćwiczeń, które można stosować w przypadku suchości oka, pogorszonej jakości widzenia, a także występowania mroczek przed oczami. Istnieją też ćwiczenia ukierunkowane na korygowanie konkretnych wad wzroku np. krótko i dalekowzroczności.

Z innej kategorii: Jaki szampon przeciwłupieżowy

oczy

Gimnastyka oczu

Joga dla oczu – aby ćwiczenia oczu dały jakiekolwiek rezultaty, należy pamiętać o wykonywaniu ich systematycznie. Ważnym elementem jest też to, aby wykonywać takie ćwiczenia minimum przez 30 minut każdego dnia. Do ćwiczeń pozwalających na poprawę jakości widzenia możemy zaliczyć:

  • poruszanie gałkami ocznymi w różnych kierunkach
  • wpatrywanie się naprzemiennie w bliskie oraz znacznie oddalone punkty lub przedmioty
  • śledzenie linii spirali narysowanej na kartce, odwrotnie do ruchów wskazówek zegara
  • poruszanie gałkami ocznymi pod powiekami i śledzenie niewidzialnego wahadełka
  • kierowanie zamkniętych oczu na silne źródła światła np. na słońce czy lampę

Coś na obiad: Przepis na placki ziemniaczane z cukinią

Na poprawę wzroku

Najprostszym i najlepszym ćwiczeniem dla naszych oczu jest zwykły odpoczynek. Już 10 minut relaksu całego ciała nie tylko znacznie wpływa na polepszenie jakości widzenia, ale też zmniejsza odczucie suchego oka, czyli łagodzi ból, zmęczenie oraz szczypanie oczu towarzyszące temu schorzeniu.

Jeden komentarz do “Ćwiczenia poprawiające wzrok

  • 20 czerwca 2017 o 19:33
    Bezpośredni odnośnik

    Mi lekarz zalecił okulary miałam w lewym oku -3 a w prawym -2.5 od kąd zaczęłam ćwiczyć oczy, ćwiczeniami jak na obrazku po miesiącu okazało się że w lewym oku mam -1 a w prawym -1,5 więc polecam bo na prawdę warto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *