Krem bb czy podkład do twarzy? Wybierz produkt idealny dla Ciebie!

Wiele kobiet na co dzień zmaga się z dylematem, czy do codziennego makijażu wybrać tradycyjny podkład do twarzy czy może jego lżejszą formę w postaci kremu BB. Choć właściwości tych kosmetyków wydają się być podobne, to prawda jest taka, że spełniają one zupełnie inne zadania. Podpowiadamy, kiedy lepszym rozwiązaniem będzie stosowanie podkładu do twarzy, a kiedy kremu BB!

Może cię zainteresować temat: Jak schudnąć 10 kg w 2 miesiące  

Dla kogo BB krem?

Krem BB będzie odpowiednim kosmetykiem przede wszystkim dla tych kobiet, których skóra nie sprawia na co dzień zbyt dużych problemów – to znaczy gdy nie mają one do czynienia z widocznymi niedoskonałościami na twarzy w postaci zmian trądzikowych, rozszerzonych naczyń krwionośnych czy przebarwień. Pamiętajmy o tym, że krem BB posiada znacznie słabsze właściwości kryjące niż tradycyjny podkład do twarzy, dlatego może nie do końca dobrze poradzić sobie z ukrywaniem wyraźnych mankamentów urody. Będzie jednak stanowił doskonałą propozycję dla tych pań, którym zależy przede wszystkim na ujednoliceniu kolorytu skóry, rozświetleniu twarzy czy dodatkowej pielęgnacji przy wykonywaniu makijażu.

Dobry krem BB – co powinien zawierać?

Dobry krem BB to przede wszystkim taki kosmetyk, który jest odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb naszej skóry. Krem BB stanowi unikalne połączenie kremu do twarzy z podkładem, dlatego powinien on nie tylko przynosić efekt delikatnego makijażu, ale też spełniać pewne funkcje pielęgnacyjne.

  • Wiele kobiet używa kremu BB bez uprzedniego zastosowania kremu do twarzy, dlatego powinien on przede wszystkim zawierać odpowiednie właściwości nawilżające i zabezpieczające skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
  • Jeśli jednak nasza skóra wykazuje tendencje do nadmiernego przetłuszczania, w składzie kremu BB powinny również znaleźć się odpowiednie substancje matujące i ograniczające aktywność gruczołów łojowych.
  • Jeżeli na naszej twarzy znajdują się pierwsze lub wyraźne oznaki starzenia się skóry, poszukajmy takiego kremu BB, który będzie dodatkowo wspomagał walkę z procesem starzenia. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na krem BB Vichy, który posiada wiele pozytywnych opinii. Spełnia on nie tylko podstawowe funkcje pielęgnacyjne i makijażowe, ale też, dzięki specjalnym składnikom aktywnym, jest w stanie wygładzać zmarszczki i rozświetlać skórę, by zyskała ona bardziej młodzieńczy i promienny wygląd.

Najlepszy podkład do twarzy – dla skóry niedoskonałej

Podkład do twarzy jest kosmetykiem, który pozwoli nam uzyskać efekt mocniejszego i bardziej profesjonalnego makijażu. Posiada on słabsze właściwości pielęgnacyjne, ale jednocześnie większą zdolność krycia, dlatego powinniśmy stawiać na niego zawsze wtedy, gdy niedoskonałości na naszej twarzy są bardzo widoczne. Jeżeli mamy do czynienia z brązowymi plamami na skórze czy zmianami trądzikowymi, zdecydowanie lepsze efekty przyniesie nam zatuszowanie ich przy pomocy dobrego podkładu do twarzy.

Krem BB może natomiast doskonale sprawdzić się w roli delikatnej bazy pod podkład, która nawilży i rozświetli skórę, a dodatkowo będzie pełniła rolę delikatnego “korektora”, przygotowując skórę na silniejsze działanie podkładu do twarzy.

Z innej kategorii: Mała łazienka zdjęcia

Jak nałożyć podkład na twarz, a jak krem BB?

  • Przed nałożeniem podkładu na twarz należy dokładnie oczyścić skórę z zanieczyszczeń, a także nałożyć na nią odpowiedni krem pielęgnacyjny. Gdy krem w całości wchłonie się w naskórek możemy przejść do aplikacji podkładu przy pomocy specjalnego pędzla czy gąbki do makijażu. Na koniec warto przypudrować skórę, by uzyskać matowy i trwały efekt makijażu.

Krem BB możemy nałożyć bezpośrednio na twarz bez konieczności wcześniejszego zastosowania kremu pielęgnacyjnego – wszystko jednak zależy od indywidualnych potrzeb naszej skóry. Jeśli skóra posiada skłonności do nadmiernego przesuszania, zdecydowanie lepiej dodatkowo nawilżyć ją przed nałożeniem kremu BB.

Podkład w postaci kremu najlepiej aplikować na twarz przy pomocy opuszków palców. W tym przypadku musimy jednak pamiętać o równomiernym rozłożeniu tego produktu na całej powierzchni twarzy. Pozwólmy kremowi BB dobrze wchłonąć się w skórę, by móc przejść do dalszych zabiegów makijażowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *