Jak dbać o rzęsy?

Długie i podkręcone rzęsy to jedna z rzeczy, które najbardziej przyciągają uwagę mężczyzn. Nie bez powodu mówi się o trzepotaniu rzęsami jako jednym ze sposobów flirtowania. Co więcej, długie, czarne i podkręcone odmładzają. Kobiety, które chciałyby osiągnąć oszałamiający efekt, powinny dowiedzieć się, jak właściwie dbać o rzęsy, aby przykuwały uwagę i zachwycały.

Zobacz również: Mała łazienka zdjęcia

Odżywianie

Podstawową zasadą pielęgnacji rzęs jest ich właściwe odżywianie. Do tego służą wszelkie odżywki do rzęs. Ich malowanie znacznie je osłabia, dlatego jeśli chcesz zachować zdrowy wygląd, używaj odżywek, zwłaszcza przed nałożeniem tuszu.

Szczoteczki tuszu do rzęs

Aby uzyskać efekt naturalnych, pięknych, długich i gęstych rzęs, potrzeba odpowiednich narzędzi. Służą temu maskary dostosowane do kobiecych potrzeb. Nie wszystkie tusze do rzęs są takie same, nawet jeśli wyprodukowała je ta sama firma – wszystko zależy od tego, jakiej szczoteczki używamy. Każde z nich ma inną funkcję, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.

  • Szczoteczka ze skręconymi włoskami przeznaczona jest głównie dla kobiet, które na
  • poranną toaletę nie chcą poświęcać zbyt wiele czasu. Taka maskara idealnie rozprowadza
  • dużą część tuszu i pokrywa nim całe rzęsy. Najodpowiedniejsze są takie, które mają
  • gumowe włoski zapobiegające powstawaniu grudek.
  • Grube szczoteczki pozwalają uzyskać efekt pogrubionych rzęs.
  • Szczoteczki w kształcie kuli podkreślają rzęsy od nasady aż po same końce.
  • Szczoteczka w kształcie klepsydry unosi i podkręca rzęsy, a także pokrywa nawet najmniejsze włoski.

Idealnie podkręcone rzęsy

Jeśli chcesz uzyskać efekt pięknych, podkręconych rzęs, warto przed nałożeniem tuszu użyć zalotki do rzęs. Zanim kupisz swoją pierwszą zalotkę, dowiedz się, jak należy jej używać. Po pierwsze, rzęsy mają być suche i odtłuszczone. Zalotkę można podgrzać za pomocą suszarki i patrząc prosto przed siebie należy otworzyć kleszcze i zamknąć je na włoskach tuż przy powiece. Co 3-4 miesiące należy wymieniać podkładki na kleszczach, aby zalotki nie traciły swojej elastyczności, która jest podstawą prawidłowego działania.

Sztuczne rzęsy

Kobiety, którym nie wystarczają efekty uzyskane za pomocą zalotki oraz maskary, polecamy sztuczne rzęsy. Również są idealnym rozwiązaniem dla tych, które wybierają się na wesele czy inną uroczystość, na której chcą zaszokować wszystkich swoimi pięknymi, zalotnymi rzęsami. Można zwiększyć ich objętość w domowym zaciszu lub udać się do kosmetyczki. Jeśli jednak chcesz samodzielnie założyć sztuczne rzęsy, sklep, specjalizujący się w akcesoriach kosmetycznych, zapewni Ci odpowiednie zaopatrzenie wraz z instrukcją postępowania.

Losowo wybrany temat: Pocenie na twarzy

Zasady postępowania ze sztucznymi rzęsami

Trzeba pamiętać o tym, aby nie tuszować doklejonych rzęs. Klej zaczyna działać po 30 sekundach, dlatego przez ten czas nie należy ruszać powieką. Jeśli pobrudzisz klejem powiekę, nie zmywaj jej od razu. Poczekaj aż klej wyschnie i dopiero później pozbądź się jego nadmiaru. Przyklejając sztuczne rzęsy powinnaś mieć na uwadze kształt oka – należy je stosować w taki sposób, aby optycznie unieść zewnętrzny kącik oka.