Dieta na budowę masy mięśniowej

duży bicepsBudowanie masy mięśniowej i siły to proces długotrwały, który wymaga połączenia odpowiedniej diety z właściwym treningiem. Jak zbudować masę mięśniową i cieszyć się męską oraz pięknie wymodelowana sylwetką?

Jak budować masę mięśniową

Masy mięśniowej nie zbudujemy podchodząc do całego procesu na zasadzie im więcej treningów, tym lepiej. Tutaj niezbędny jest dobór właściwych ćwiczeń fizycznych, które spowodują rozrost mięśni, ale nie narażą nas na kontuzje i niepotrzebne cierpienia oraz dobór diety pozwalającej spalić nadmiar tkanki tłuszczowej przy jednoczesnej ochronie tkanki mięśniowej.

W przypadku budowania masy i siły nie ma mowy o restrykcyjnych dietach – plan żywieniowy powinien dostarczyć wszystkich niezbędnych do właściwego funkcjonowania związków oraz zawierać odpowiednią ilość białka potrzebnych naszym mięśniom, jest to średnio 2g białka na 1 kg masy ciała.

legalne testosterony na przyrost masy
 

[well type=””]
Kolejną ważna sprawą jest bilans kaloryczny, dziennie musimy jeść więcej kalorii niż spalamy w innym wypadku nasze mięśnie nie będą rosły. Kolejną rzeczą jest budowa mięśni, jedne składają się w większej ilości z włókien wolno-kurczliwych jak np przedramiona i dlatego należy wykonywać na nie więcej potworzeń inne jak np klatka piersiowa mają więcej włókien szybko-kurczliwych i należy na te partie ciała wykonywać mniej powtórzeń.
[/well]

Dieta na budowanie masy mięśniowej

Sposobem na uzupełnienie białka w diecie jest dodatkowe stosowanie odżywek białkowych, które pomagają szybciej osiągnąć wymarzony efekt. Używając nazwy odżywki mamy na myśli preparaty białkowe oraz gainery, a nie szkodliwe dla zdrowia preparaty sterydowe, które powodują szybki przyrost masy i szereg problemów zdrowotnych.

Sposób na mase

Dieta wspomagająca rozrost mięśni powinna zawierać odpowiednią ilość kalorii, które pozwolą na zwiększony wysiłek fizyczny oraz wszystkie związki niezbędne do przyswajania witamin i minerałów z pożywienia i suplementów – tłuszcze, węglowodany złożone oraz białko. Podczas treningów nie można także zapomnieć o nawadnianiu organizmu poprzez spożywanie minimum 2 litrów niegazowanej wody mineralnej w ciągu doby.


Odrzywki na masę

Do budowania masy mięśniowej szczególnie polecane są diety wysokobiałkowe, które niestety często wpływają na obciążenie nerek, dlatego należy pamiętać o dostarczaniu do organizmu dużej ilości płynów oraz unikania takich planów żywieniowych w przypadku schorzeń układu moczowego.

Przeczytaj także: Czy rozmiar penisa ma znaczenie

Trening na budowe masy miesniowej

Plan ćwiczeń na masę mięśniową powinniśmy uzgodnić z trenerem np. na siłowni. Aby trening przyniósł oczekiwany efekt musimy podchodzić do zadania z umiarem i zbytnio nie forsować organizmu. Nagły i niekontrolowany wysiłek może przynieść całkowicie odwrotny skutek i spowodować zatrzymanie przyrostu mięśni oraz stać się przyczyną bólu, zakwasów, a także naderwania ścięgien i mięśni.

PecsVictorMartinez

Siłownia dieta na mase

Do każdego treningu należy się przygotować poprzez właściwą rozgrzewkę i następnie przystąpić do ćwiczeń. Trening powinien powodować rozrost wszystkich partii mięśni i przewidywać czas odpoczynku, który pozwoli zregenerować się osłabionemu organizmowi oraz uniknąć przetrenowania. W czasie ćwiczeń można dodatkowo przyjmować aminokwasy, które są niezbędne podczas reakcji anabolicznych zachodzących w mięśniach. Warto pamiętać, że zbudowanie masy mięśniowej wymaga zdrowego trybu życia, unikania jakichkolwiek używek oraz podchodzenia do ćwiczeń na zasadzie zdroworozsądkowej. Każdy organizm w innym czasie zareaguje na dietę i trening fizyczny, dlatego na efekty czasami będziemy musieli dłużej poczekać niż nasi rywale na siłowni.

Warto przeczytać: Erekton skład

Jak zbudować masę mięśniową dieta

Podczas ćwiczeń fizycznych doskonale uzupełnimy dietę suplementami takimi jak Gainery czy też Probolan 50 stworzonymi specjalnie z myślą o sportowcach. Pomogą one nie tylko szybciej zyskać męską sylwetkę, ale także uniknąć zmęczenia oraz podniosą motywację do dalszych działań w obrębie doskonalenia własnego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *