Skuteczne leczenie trądziku

tradzik pospolityTrądzik pospolity jest bardzo powszechną przypadłością młodzieży w okresie dojrzewania i wiąże się m.in. z zaburzeniami w pracy układu hormonalnego. Jak leczyć trądzik i zapobiegać jego powikłaniom w postaci szpecących blizn? Trądzik jak leczyć?


Leczenie trądziku różowatego

Nie każde zmiany skórne pojawiające się na twarzy, ramionach czy dekolcie są trądzikiem, jednak pozostawione bez leczenia i odpowiedniej pielęgnacji mogą się w niego przeistoczyć. Jak rozpoznać trądzik? W przypadku tej szpecącej dolegliwości oprócz krost, często ropnych oraz zaskórników w postaci czarnych punktów na skórze występuje także znaczny łojotok.

good for acne

Cechą charakterystyczną zmian trądzikowych są częste nadkażenia bakteryjne, które mogą prowadzić do powstania blizn oraz trudnych w leczeniu ubytków tkanki, dlatego przedłużające się problemy skórne, które nie ustępują w wyniku odpowiedniej pielęgnacji oraz przyjmują postać ropnych krost powinny być zawsze konsultowane z dermatologiem w celu podjęcia leczenia.

Warto przeczytać również: Detoksykacja organizmu domowe sposoby

Trądzik posiada wiele postaci, które samemu trudno rozpoznać, a brak leczenia tylko zaostrzy problem. Coraz częściej trądzik występuje także u osób nieco starszych, co powoduje dodatkowe problemy.

Dieta przy trądziku różowatym

Niezależnie od wieku osoby posiadającej trądzik przypadłość ta znacznie wpływa na samoocenę oraz kontakty towarzyskie. Aby uniknąć powikłań w postaci trwałych blizn i kłopotów emocjonalnych warto jak najszybciej podjąć leczenie i zacząć dbać o odpowiednią pielęgnację cery, co znacznie poprawi jej stan i pozwoli uniknąć infekcji bakteryjnych. W przypadku pojawienia się krost nie wolno samodzielnie ich wyciskać, gdyż zabieg ten jest najczęstszą przyczyną powstawania nowych wykwitów oraz blizn trądzikowych.

Leczenie trądziku laserem

Czym leczyć trądzik – To zależy od postaci choroby, jej zaawansowania oraz stanu skóry. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta leczenie może polegać na:

 • Stosowaniu antybiotyków
 • Stosowaniu retinoidów (kremy z retinolem)
 • Używaniu maści antyseptycznych i regulujących wydzielanie sebum
 • Przyjmowaniu preparatów witaminowych i suplementów wpływających na stan skóry
 • Stosowaniu specjalistycznych zabiegów kosmetycznych

Temat, który może cię zainteresować: Metody na stres

Leczenie trądziku witaminą a

W czasie leczenia zmian trądzikowych niezwykle ważne jest odpowiednie oczyszczanie cery, które pozwala odblokować zatkane pory i wpływa na ograniczenie wydzielania łoju przez gruczoły skórne. W tym celu możemy stosować zarówno preparaty apteczne, jak i znane od dłuższego czasu maseczki, toniki lub kosmetyki np. z siarką, która pomaga ograniczyć łojotok, a także działa antybakteryjnie i ściągająco.

zdjecia

W przypadku trądziku dobre rezultaty przynosi także laseroterapia oraz stosowanie specjalnych lamp UV, które powodują szybsze leczenie ropnych krost.

Leczenie trądziku młodzieńczego

Domowe leczenie trądziku – Większość specjalistycznych środków na trądzik dostępnych jest wyłącznie na receptę i nie powinno się ich stosować na własną rękę. Szczególnie niebezpieczne są wszelkie maści i kremy z retinoidami, które zawsze muszą być stosowane pod kontrolą lekarza ze względu na liczne działania niepożądane związane z ich stosowaniem.

Przeczytaj także: Fajny prezent dla dziewczyny

Leczenie trądziku hormonami

Lekarze dermatolodzy oprócz środków typowo medycznych i dostępnych na receptę polecają także bezpieczne w stosowaniu i co najważniejsze skuteczne leki na trądzik różowaty to np. Derminax, które pomagają oczyszczać skórę od wewnątrz, przyspieszają jej regenerację oraz pozwalają ograniczyć występowanie nowych niedoskonałości.

Derminax to jeden z najbardziej skutecznych i bezpiecznych dla naszego zdrowia preparatów, który posiada kompleksowy skład i doskonale radzi sobie zarówno z leczeniem różnych postaci trądziku, jak i zwykłych niedoskonałości skórnych związanych z niewłaściwą pielęgnacją, zaburzeniami hormonalnymi występującymi np. przed miesiączką. W zapobieganiu powstawaniu nowych krost ogromne znaczenie ma także odpowiednia dieta, która pozwala wpływać na stan skóry i przyczynia się do jej szybszego leczenia.

Jeden komentarz do “Skuteczne leczenie trądziku

 • 4 czerwca 2017 o 21:56
  Bezpośredni odnośnik

  U mnie po kilka kuracjach antybiotykami, które nic nie dawały dobrze sprawdzić się lek o nazwie izotek (curacne) na początku było gorzej niż przed leczeniem, ale po 2 miesiącach na twarzy nie mam żadnych krost więc mogę polecić. Niestety sam lek jest drogi ale na prawdę warto się przemęczyć

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *