Detoksykacja organizmu domowe sposoby

detksytacja organizmuLudzki organizm narożny jest na ciągły kontakt z toksynami pochodzącymi z pożywienia, powietrza, detergentów i chemii domowej oraz innych źródeł. Jak oczyścić organizm z przyswajanych codziennie zanieczyszczeń oraz usprawnić jego funkcjonowanie, aby sam szybciej przetwarzał i wydalał niebezpieczne dla naszego zdrowia związki? Objawy zatrucia toksynami

Detoksykacja organizmu dieta

Zdrowy i prawidłowo funkcjonujący organizm sam powinien usunąć z ustroju wszelkie niebezpieczne substancje. Niestety niezdrowa dieta i stosowanie używek, które dodatkowo zaburzają funkcjonowanie tak ważnych dla oczyszczania organizmu narządów jak np. wątroba sprawia, że coraz częściej cierpimy z powodu zbytniego nagromadzenia szkodliwych związków w naszych ciałach. Dodatkowo normalne procesy przemiany materii i źle funkcjonujące jelita są przyczyną powstawania kolejnych toksyn, które wpływają na nasze złe samopoczucie oraz blokują procesy odchudzania.

Zobacz także: Czego nie jeść aby schudnąć

Detoksykacja organizmu preparaty

Objawy zatrucia organizmu toksynami – Pewne ilości szkodliwych związków gromadzą się w naszym ciele latami i dopiero po długim czasie dają pierwsze objawy zatrucia, a są nimi m.in.:

  • Kłopoty ze snem – bezsenność lub ciągłe zmęczenie mimo odpowiedniej ilości snu
  • Kłopoty z cerą oraz włosami
  • Zaburzenia w przemianie materii
  • Bóle głowy
  • Spadek odporności organizmu
  • Chroniczne zmęczenie i rozdrażnienie

Oczyszczanie wątroby z toksyn

Powyższe objawy mogą sugerować zatrucie organizmu toksynami, dlatego warto zastanowić się nad doborem odpowiedniej kuracji pozwalającej usprawnić procesy detoksykacyjne i oczyścić organizm z toksyn będących przyczyną nagłego spadku naszej formy oraz złego samopoczucia.

Warto przeczytać także: Algi morskie zastosowanie

Błonnik, a oczyszczanie organizmu z toksyn
Związkiem, który znacznie przyśpiesza oczyszczanie organizmu z toksyn jest błonnik pokarmowy, dlatego kuracje detoksykacyjne wymagają włączenia do diety produktów wysokobłonnikowych, które usprawniają funkcjonowanie układu trawiennego, usuwają złogi kałowe z jelit oraz wpływają na poprawę przemiany materii. Błonnik pokarmowy znajdziemy m.in. w produktach pełnoziarnistych (kasze, pieczywo, brązowy ryż), owocach i warzywach oraz specjalnych preparatach dostępnych w aptekach i sklepach z suplementami.

Naturalna detoksykacja organizmu

Toksyny z naszego ciała zostaną szybciej wydalone, jeżeli zaczniemy spożywać odpowiednią ilość życiodajnej wody. 1,5 – 2 litrów niegazowanej wody mineralnej dziennie to porcja konieczna do normalnego funkcjonowania ludzkiego organizmu, jednak niewiele osób spożywa chociażby ułamek tej ilości w ciągu dnia, co przekłada się na złe funkcjonowanie nerek, wątroby oraz jelit i tym samym sprzyja zatrzymywaniu szkodliwych związków w naszym ciele.

detox organizmu

Tabletki na oczyszczenie organizmu

Istnieje szereg sposobów na oczyszczenie naszego organizmu ze szkodliwych związków za pomocą diety, wody, krótkotrwałych głodówek, soków owocowych i warzywnych oraz kuracji ziołowych. Podczas ich stosowania należy koniecznie zrezygnować ze spożywania pokarmów tłustych i ciężkostrawnych, Fast foodów, słodyczy, alkoholu oraz palenia papierosów. Wskazany jest także większy wysiłek fizyczny i codzienna aktywność na świeżym powietrzu. Kuracje detoksykacyjne przeprowadzimy także z pomocą suplementów diety np. preparatu Untoxin – są to tabletki oczyszczające organizm, które polecają lekarze i farmaceuci.

Temat, który może cię zainteresować: Herbaty na odchudzanie

Toksyn z naszego otoczenia nie możemy całkowicie wyeliminować, jednak ograniczając spożywanie pokarmów wysoko przetworzonych oraz używek znacznie ograniczymy ich przyswajanie. Warto także zwrócić uwagę na jakość powietrza, którym oddychamy, unikać zadymionych pomieszczeń oraz stosowania nadmiaru słabej jakości środków chemicznych, kosmetyków i detergentów, które także są przyczyną wnikania do organizmu szkodliwych związków, które z czasem mogą powodować poważne schorzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *