Pas siłownia

imagesPasy kulturystyczne jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane są przez sportowców skupiających się na muskulaturze ciała oraz sporcie związanym z ciężarami. Jest to swego rodzaju pomoc w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała podczas wykonywania ćwiczeń. Pas kulturystyczny po co?

Temat z innej kategorii: Co jeść na masę

Kulturystyka ekstremalna

Siłownia jak ćwiczyć? Pas kulturystyczny należy zakładać w trakcie treningu, kiedy ciężar, jaki unosimy jest dla nas zbyt duży. Pas w takim przypadku wspomaga część lędźwiową kręgosłupa, a także powoduje duże ciśnienie podczas wykonywania tłoczni brzusznej, co sprzyja usztywnieniu prostowników grzbietu. Dzięki pasowi ryzyko narażenia się na kontuzje jest dużo mniejsze. (Jak ćwiczyć na atlasie?)

Pas do martwego ciągu

Ćwiczenia, w których przydatny jest pas:
– wyciskanie sztangi nad głowę,
– wyciskanie sztangi w pozycji leżącej,
– przysiady,
– martwy ciąg.

Pas stymulujący mięśnie brzucha

Rzeźbiąc swoją muskulaturę stosowanie pasa przy każdym wykonywaniu ćwiczeń mija się z celem, może nawet osłabić głębokie stabilizatory oraz prostowniki grzbietu. Pamiętajmy, że zakładanie pasa kulturystycznego nie uchroni nas przed kontuzją, a jedynie zmniejszy prawdopodobieństwo jej doznania. Jak trenować na siłowni?

Losowo wybrany temat: Fajny tatuaż dla faceta

Pas kulturystyczny jak zakładać

W przypadku osób, które dopiero zaczynają przygodę z ćwiczeniami siłowymi, stosowanie pasa kulturystycznego jest niezalecane, gdyż takie osoby doskonaląc technikę oraz rozwijając siłę i wytrzymałość wykonują ćwiczenia z małym lub średnim obciążeniem. Stosowanie pasa kulturystycznego przy niewielkim obciążeniu nie zaszkodzi, jednak może powodować niewygodę i utrwalać nieprawidłowe nawyki, które mogą przyczynić się do kontuzji w momencie, gdy zapomnimy założyć pas.

Pas kulturystyczny co daje?

Pas na siłownie, aby spełniał swoje zadanie, musi być odpowiednio założony i użytkowany. Przed założeniem pasa należy zrobić maksymalny wydech i odrobinę wciągnąć brzuch. Pas powinien być zapięty najciaśniej jak to możliwe. Mając założony pas, należy pamiętać, aby oddychać za pomocą klatki piersiowej, a podczas ćwiczeń nie zapominać o prawidłowym oddechu. Pasa nie należy mieć na sobie podczas całego treningu, należy go ściągnąć albo poluzować po zakończeniu powtórzenia lub ćwiczenia. (Trening na rzeźbę plan)

Ćwiczenia kulturystyczne

pasPodczas częstego używania pasa, trzeba go odpowiednio konserwować, w przeciwnym razie pas może szybko się zniszczyć.

Aby odpowiednio dbać o swój pas, po każdym treningu należy go wysuszyć w temperaturze pokojowej, a żeby zadbać o czystość pasa, warto przecierać go miękką, delikatnie zwilżoną szmatką. Wykluczone jest używanie detergentów, może to spowodować uszkodzenie struktury pasa.

Warto przeczytać także: Najlepsze przedtreningówki – Ranking

Jak cwiczyc na rzezbe

Należy pamiętać, że pas kulturystyczny powinien być odpowiednio dobrany pod względem rozmiaru. Nieodpowiednio dobrany pas może wpijać się w ciało lub zwyczajnie nie opinać w odpowiednim stopniu ciała. Pas możemy stosować zarówno na ubranie, jak i bezpośrednio na skórę, niestety zakładając pas kulturystyczny na nieosłonięte ciało może dojść do otarć i odpażeń, dlatego lepiej zawsze założyć pod niego warstwę odzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *